1. Hrvatska nogometna liga, 8. kolo, 15.09.2012, 19:00 h, Park mladeži, gledatelja: 500
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Dejan Berger (Osijek)

Vedran Babić • subota, 15.09.2012.

Nogometaši Splita ostvarili su i svoju petu domaću pobjedu ove sezone u isto toliko utakmica. Zadrane su "lomili" sat vremena, a onda im u manje od deset minuta "utrpali" tri pogotka i riješili utakmicu. Do kraja su gosti uspjeli samo ublažiti poraz...

Ante Erceg
59'
9
Ivan Baraban
73'
6
Tomislav Glumac
85'
Luka Begonja
55'
21
Ivan Jolić
73'
26
Marcel Heister
80'
Dalibor Zebić

Nastavlja se Splitov niz neporaženosti u Parku mladeži. Protiv Zadra (3:1) Crveni su ostvarili svoju desetu uzastopnu pobjedu (petu ove sezone) i tako produljili spomenuti niz na 13 utakmica.

Sat vremena u Parku mladeži nije bilo pogodaka, premda je Split bio bliže vodstvu, a onda su u deset minuta, od 62. do 72., pala sva četiri pogotka. Igračem utakmice pokazao se Bašićev džoker s klupe, Ante Erceg, koji je zabio vodeći pogodak i onda asistirao Peharu za drugi. Vitaić je s bijele točke povisio na 3:0, a Begonja je postavio konačnih 3:1.

U otvaranju utakmice, usprkos blagoj inicijativi Splita, nije bilo previše prilika. Prva prava dogodila se u 16. minuti kada je raspoloženi Belle proigrao Vitaića, čiji je udarac gostujući vratar Gluić obranio.

U 22. minuti Zadrani su imali svoju najbolju priliku u prvom poluvremenu. Splitova obrana je "zaspala" i to je Mršić mogao kazniti da je sa svega pet metara uspio matirati Vukovića.

Nastavila se potom dominacija Splita i nizanje njegovih neiskorištenih šansi. Hrgović, Bagarić i Vitaić su pokušali, ali nisu uspjeli i na odmor se otišlo bez pogodaka.

U prvim minutama drugog poluvremena Splitovci su malo zastali, a onda je krenuo "uragan". Sve je počelo ulaskom Ercega u 60. minuti umjesto Bagarića. Samo dvije minute poslije Erceg je prošao dvojicu Zadrovih igrača i potom lobovao Gluića s vrha šesnaesterca.

Još dvije minute kasnije Pehar je s pet metara povisio na 2:0 na Ercegovu asistenciju, a u 69. već je bilo 3:0. Prahić je u skoku napravio prekršaj nad Vojnovićem, a s bijele točke Vitaić je bio precizan.

U 72. minuti Zadar je smanjio na 3:1 nakon što je Begonja iskoristio pad koncentracije u domaćoj obrani, no više od toga nije mogao. Do kraja utakmice Split je imao jednu situaciju dva na dva koju je mogao okončati pogotkom, no Erceg je pucao loše, dok je Zadar mogao zakomplicirati utakmicu da Bilenov udarac nije završio u domaćem bloku.

Split je tako zadržao treće mjesto ljestvice s pet bodova manje od vodećeg Dinama i tri manje od drugoplasiranog Slaven Belupa, dok je Zadar ostao na pretposljednjem, 11. mjestu, bez pobjede u osam dosadašnjih utakmica.

• crveni0916.09.2012. u 11:22
    lip gol,dobra utakmica za Crvene,bravo!!!!!!!!!!!
    crveni09
  • Obrisan korisnik15.09.2012. u 22:15
    uh što ga zabije taj erceg. da mu nije tomislav erceg kakav rod
  • garry1315.09.2012. u 21:40
    Ajmo Crveni,pametno i strpljivo.Danas je bilo odlično a napokon bi tribalo donit i koji bod sa gostovanja.