MAXtv Prva liga, 8. kolo, 15.09.2012, 19:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 1800
Suci: Zlatko Šimčić (Koprivnica), Tomislav Hudika (Varaždin), Goran Dević (Koprivnica)
Istra 1961
Istra 1961
0:0(0:0) Zagreb
Zagreb

Zagreb osvojio prvi ovosezonski bod, bez golova u Puli

Josip Piršljin • subota, 15.09.2012.

U osmom kolu MAXtv Prve lige Zagreb je uspio doći do prvog boda ove sezone. Pjesnici su gostovali u Puli kod Istre 1961 koja je bila bolja kroz veći dio susreta, ali napadači nisu bili efikasni i susret je završen bez pogodaka. Zeleno-žuti su ipak nastavili niz nepobjedivosti koji traje već pet utakmica.

Ante Mitrović
28'
99
Marin Oršulić
66'
14
Dino Bevab
66'
Luka Bonačić

Nogometaši Istre 1961 su u ovaj susret ušli s namjerom produžiti niz nepobjedivosti koji traje već četiri utakmice. Igrači Igora Pamića su uzeli deset bodova u tom nizu i očekivalo se novo slavlje protiv posljednjeplasirane momčadi prvenstva. Trener zeleno-žutih je mogao računati na gotovo sve prvotimce uključujući Ahmada Sharbinija, Slobodana Stranatića i Mislava Anđelkovića koji su bili ozlijeđeni.

Momčad iz Kranjčevićeve je u Pulu stigla s vrlo negativnim skorom u prvih sedam kola MAXtv Prve lige. Zagreb je upisao sve poraze, te je na stadionu Aldo Drosina Pjesnike vodio Luka Bonačić, novi trener koji je zamijenio Dražena Beseka. Na raspolaganju mu je bio i Safet Nadarević, iskusni branič koji se vratio u redove Zagreba nakon četiri godine.

Istra je u skladu s očekivanjima bolje ušla u ovaj susret i već od početne minute pokušala je doći do brzog gola. Nažalost po domaće u tome nisu uspjeli. Zagreb se organizirano branio i bez primljenog pogotka otišao na predah na poluvremenu. U prvih 45 minuta nije bilo previše zanimljivosti na travnjaku.

Prvu ozbiljniju situaciju pred vratima Dominika Livakovića gledatelji na Aldo Drosini su vidjeli u osmoj minuti kada je Hrvoje Milić prošao po lijevoj strani i krenuo prema Zagrebovom golu, no nije uspio skrenuti loptu u mrežu.

Milić je bio veoma aktivan u prvom poluvremenu i često je probijao lijevi bok, te tražio Sandija Križmana koji je u napadu Istre bio najistureniji. Ipak, nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 0:0 unatoč blagoj dominaciji domaćih nogometaša.

Sličnu igru gledatelji su vidjeli i u nastavku susreta. Istra je uglavnom napadala, dok se Zagreb branio i pokušavao brzim kontrama doći do pogotka. U 71. minuti lijepu je priliku imao Mateo Sušić kada je udarcem iz polu-voleja pokušao pogoditi mrežu, no pucao je iznad vratnice.

Samo četiri minute kasnije zeleno-žuti su ponovno zaprijetili Pjesnicima. Ovog puta se u izglednoj situaciji našao Stipe Bačelić-Grgić koji je ušao s klupe. Veznjak Istre je pokušao škaricama iznenaditi Livakovića, ali lopta je otišla pokraj stative. Utakmica je završila rezultatom 0:0, a Pjesnici su konačno napustili teren neporaženi.

• Obrisan korisnik16.09.2012. u 21:08
    Hvala bogu da je Zagreb osvojio prvi bod. Nadam se da će to znaćiti neku novu ljepšu nogometnu jesen.
  • mb54st16.09.2012. u 14:34
    Luka, čestitke na bodu i dokaži skepticima da Zagreb ne zaslužuje po kvalitetimjesto na kojem je sada i ne dozvoli nikoma, makar se zvao Medić, miješanjeu posao jer na kraju odgovaraš za rezultat.
    mb54st
  • Obrisan korisnik16.09.2012. u 14:24
    Nisam gledao... Vidim da je Mali Medo započeo, ali i da je izašao u 28. minuti. Taktička zamjena ili nešto gore?... Nadam se da će im ovaj bod dati krila, jer ako ne dobiju doma, ovo će im jako malo značiti. Nadarević i Pavlović otraga nudi optimizam...
  • ronny198715.09.2012. u 23:25
    zanimljivost: kada je prije 3 godine zagreb također zaredao s porazima na početku prvenstva, prvi bod su osvojili u karlovcu. karlovac je tada trenirao igor pamić.