1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 21.09.2012, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik) Goran Perica (Šibenik) Robi Kezele (Rijeka)
Split

Abdurahimi kreirao fantastičan preokret, Zagreb u završnici s dva pogotka stigao do prve prvenstvene pobjede

Damir Žbulj • petak, 21.09.2012.

Na otvaranju devetog kola MAXtv Prve lige Zagreb je nevjerojatnim preokretom u završnici dvoboja stigao do prve pobjede u aktualnoj sezoni. Igrač odluke bio je Besart Abdurahimi, koji je asistirao i zabio za pobjedu od 2:1.

Josip Jurendić
37'
99
Marin Oršulić
46'
8
Sven Dedić
69'
Ante Erceg
66'
9
Ivan Baraban
71'
32
Dražen Bagarić
83'
Tonći Bašić

Trenerska smjena u ekipi Zagreba ipak je donijela rezultatski pomak! Nakon što je Luka Bonačić osvojio bod na gostovanju u Puli, na domaćem terenu uspio je protiv snažnog Splita ostvariti prvu ovosezonsku pobjedu za svoj novi klub, u debitantskom nastupu u Kranjčevićevoj ulici.

Splitovci su u dvoboj ušli s treće prvenstvene pozicije, kao favoriti za slavlje, a pobjede u posljednja dva kola najavila su kako su ponovno u dobroj formi te kako se novim uspjehom žele u potpunosti približiti drugoj poziciji, na kojoj se nalazi Slaven Belupo. Kontrolirali su i tri četvrtine ovog susreta, imali minimalno ali sigurno vodstvo, no u završnici se budi Zagreb, ključni igrač bio je Besart Abdurahimi, koji je prvo asistirao za izjednačenja da bi tri minute prije kraja postigao pobjedonosni pogodak za Pjesnike.

U samom otvaranju dvoboja bilo je opasno na obje strane terena. Prvo je Split mogao do ranog vodstva, nakon proigravanja Rebića za Vojnovića, međutim, lopta je završila samo u vanjskom dijelu mreže. Domaćin je odgovorio kroz kombinaciju i pokušaj Šovšića, ali je vratar Splitovaca Vuković u dva navrata u istoj akciji dobro reagirao.

U nastavku prvog dijela Split je uspostavio dominaciju na terenu, smirenom i organiziranom igrom kontrolirali su dvoboj, dok su nogometaši Zagreba u izoliranim pokušajima solo akcija pokušavali ugroziti Vukovića. Takav je bio i udarac Abdurahimija iz osme minute, koji je pucao iskosa s desne strane, no, bilo je neprecizno i nedovoljno opasno.

Gosti su bolju partiju na terenu pogotkom okrunili u 27. minuti utakmice, kada se Aljoša Vojnović odlučio na udarac iz daljine. S nekih 20-ak metara snažno i precizno pogodio je sam kut, a Livaković je bio nemoćan.

Mogli su samo dvije minute kasnije gosti i povisiti svoju prednost, u idealnoj prilici ispred protivničkog vratara našao se Ante Rebić, međutim nije iskoristio izglednu šansu za pogodak i povećanje vodstva na 0:2.

Split je imao još ozbiljan pokušaj u 39. minuti, kada je Vitaić pucao glavom, a do odmora jedino što su Pjesnici prikazali bio je pokušaj Vojtuša iz daljine, koji nije bio loš, ali nije bio dovoljan za rezultatsko poravnanje.

Igrač utakmice

Pogodak i asistencija, u samo tri minute, u posljednjih pet minuta susreta za pobjednički preokret Zagreba protiv Splita i više su nego dovoljan razlog da titulu igrača utakmice ponese Besart Abdurahimi, koji se tako prometnuo u prvog ovosezonskog junaka Kranjčevićeve ulice.

U nastavku jedino vrijedno spomena dogodilo se na početku i na kraju poluvremena. U otvaranju drugog dijela zaprijetili su još jednom gosti, kada je Vojnović neometan s nekih desetak metara glavom puca preslabo, dok je za Zagreb u 58. minuti Oršulić imao jako dobra pokušaj iz slobodnog udarca.

Split je kontrolirao susret, a u završnicu je ušao s mislima kako je ovaj dvoboj dobiven. Prevarili su se Bašićevi igrači, opustili, možda i prerano počeli slaviti nova tri boda, a nevjerojatni Zagreb pokazao je kako nije 'društvo mrtvih pjesnika' te u samo tri minute postigao dva pogotka koja su mu donijela iznenađujuću pobjedu.

Prvo je bijeg Abdurahimija odlično popratio Nestor Djengoue, koji je poravnao rezultat na 1:1, a šok gostiju iskoristio je upravo Abdurahimi, koji je realizirao dodavanje Šovšića za drugi pogodak Zagreba i veliko slavlje domaćih nogometaša.

Nevjerojatan je na kraju bio rasplet ovog dvoboja, no, gosti su sami krivi što nisu ranije riješili susret u svoju korist. Zagreb je i dalje u teškoj prvenstvenoj situaciji, ali sada ipak s optimizmom može gledati u naredna kola i prema novim suparnicima.

• crveni0922.09.2012. u 18:50
    ima li ko pošten po tebi? možda barba na tvojoj sličici?
    crveni09
  • mb54st22.09.2012. u 16:08
    Za pojedince i sveznadare svaka utakmica je namještena i dogovorena ako rezultatnije po njihovoj volji pa im predlažem da svojim dokazima izvjeste nadležne institucije,a za zaradu im predlažem unosno klađenje sa tako izdašnim koeficijentima koje navode.Na žalost u nas je sve sumnjivo ako nije po... [više na forumu]
    mb54st
  • Obrisan korisnik22.09.2012. u 09:37
    Spektakularna utakmica. Svaka cast nasim deckima. Zbog ovakvih utakmica se dolazi na stadion. Bravo bravo bjeli, nakon toliko iritantnog izlezavanja igraca Splita, pokazali su im kako se igra nogomet. Bok te, ovi iz Splita su prelezali 3/4 utakmice. E pa evo vam sad na... :)))
  • Obrisan korisnik22.09.2012. u 00:22
    Čestitke Zagrebu!!! Moralo se jednom otvoriti!!!
  • ronny198722.09.2012. u 00:09
    ok, kad bi sve rezultate znali unaprijed, i kada nebi bilo preokreta u zadnjim minutama (ili prijelaza) nogomet nebi bio ovako zanimljiv... ja sam siguran da ima namještenih utakmica, ali kad bi pomislio da je svaka tekma di autsajder pobjedi favorita, ili gdje se događaju iznenađujući prekreti... [više na forumu]