1. Hrvatska nogometna liga, 9. kolo, 21.09.2012, 19:00 h, Zagreb, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 250
Suci: Andrej Burilo (Osijek), Pataki (Đakovo), Berger (Osijek)
Lokomotiva
Lokomotiva
Andrej Kramarić 69' (11m)
1:0(0:0) Istra 1961
Istra 1961

Iz Maksimira:Maj Gašparac, Ante Dubravac • petak, 21.09.2012.

U sklopu devetog kola MAXtv Prve lige nogometaši Lokomotive su na svom stadionu dočekali Istru 1961. U relativno izjednačenom susretu Lokomotiva je došla do pobjede pogotkom Andreja Kramarića s bijele točke.

Gosti su na Maksimir došli s željom da nastave svoj niz bez poraza koji je uoči susreta stao na pet utakmica dok Lokomotiva već tri kola nije osvojila niti jedan bod.

Početak susreta protekao je u izjednačenoj igri s obje strane koja se uglavnom odvijala na sredini terena dok bi povremeno iz daljine prijetili Križman i s druge strane Kramarić. U 14. minuti sudac je zaustavio Istru u dobroj prilici za postizanje pogotka te je označio zaleđe.

U 30. minuti lijepo je prošao Prgomet, međutim njegov udarac bez problema hvata domaći vratar Radelić Žarkov. Najbolju priliku u prvome dijelu imali su gosti u samoj završnici kada je nakon kornera pucao Milić, a Samateh izbija loptu koja je već savladala vratara Radelić Žarkova.

Nakon desetak minuta igre u nastavku poslije slobodnog udarca koji je izveo Prgomet glavom je pokušao Križman, ali vratar Lokomotive loptu odbija u korner nakon kojeg je zaprijetio i Budicin. Lokomotiva je pokušala uzvratiti preko bivšeg igrača Hajduka Dinka Trebotića, bez veće prijetnje za Prskala.

U 68. minuti domaćini su došli do vodstva. Nakon kornera s desne strane u gužvi je sudac Burilo vidio povlačenje Pamića na Samatehu te je pokazao na bijelu točku. Siguran s bijele točke bio je Andrej Kramarić koji je lijepo, od vratnice pogodio za 1:0.

Do kraja susreta gosti su pritisnuli Lokomotivu i pokušali doći do izjednačenja, a najbliži pogotku bio je Alen Pamić u 90. minuti. Ipak nogometaši trenera Tomislava Ivkovića su izdržali sve napade i došli do vrijedna tri boda.

U idućem kolu Lokomotiva gostuje u Splitu kod istoimenog domaćina dok će Istra 1961 nove bodove tražiti u Puli protiv Osijeka.

• Obrisan korisnik22.09.2012. u 12:48
    Pa eto nikako. Jedino im ostaju penali vidiš. A to tebi smeta ili? Naime Pamić je izjavio da je penal čist tako da... Hm... A i da nije Pamić ništa izjavio, opet je penal. Kužiš? Ne?
  • canastra22.09.2012. u 10:05