Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 25.09.2012, 15:30 h, Vrsar, stadion Vrsara, gledatelja: 1.500
Suci: Domagoj Vučkov, Robi Kezele, Zvonko Radić (svi Rijeka)
Vrsar
0:3(0:3) Dinamo
Ivan Krstanović 12', 16' (11m), 29'
Dinamo

Krstanović hat-trickom u 17 minuta odlučio utakmicu u Vrsaru

Borna Rupnik • utorak, 25.09.2012.

Nakon tri utakmice bez postignutog pogotka, Dinamo se očekivano vratio pobjedničkim navikama na gostovanju u Vrsaru, kod istoimenog domaćina. Sve je dileme oko prolaska riješio napadač Modrih Ivan Krstanović...

Sandi Fonović
46'
18
Haris Šabić
46'
15
Roman Matošević
70'
Ante Čačić

Šesnaestina finala Hrvatskog nogometnog kupa došla je kao "naručena" za momčad Dinama, koja je u posljednja dva prvenstvena kola osvojila samo jedan bod - uz remi protiv Osijeka i poraz od Rijeke - a u međuvremenu je pala i pred Portom na otvaranju Lige prvaka.

Ante Čačić u Vrsar je poveo samo 15 igrača, a otpao je i Domagoj Vida zbog nesportskog ponašanja, no Dinamo se od prve minute postavio dominantno i brzo otklonio sve nedoumice oko pobjednika susreta.

Domaćin je priredio mali nogometni praznik za dolazak hrvatskog prvaka, ali domaći nogometaši nisu mogli zaustaviti napadača Ivana Krstanovića, koji je između 12. i 29. minute postigao hat-trick i tako ubilježio svoje prve pogotke u sezoni, nakon povratka od ozljede.

Prvo ga je proigrao novopridošli Bryan Carrasco, koji je probijao desnu stranu, a malo je pomogla i obrana Vrsara, a samo četiri minute poslije realizirao je kazneni udarac, koji je sam i izborio, nakon prekršaja Šegona.

Na 3:0 Krstanović je povisio nakon još jednog proboja Carrasca, kada je čuvar mreže Cotić obranio pokušaj Čileanca, no nije više mogao reagirati na odbijenu loptu. Prilike su u prvom poluvremenu imali i Tonel, Pivarić, Rukavina, Alispahić i Vrsaljko, no ili su promašili ili je Cotić branio, dok je Carrasco promašio i jednu stopostotnu priliku, a s druge strane je najozbiljnija prilika bio udarac Biondića.

U drugom je poluvremenu Dinamo ubacio u "nižu brzinu" i mirno čuvao svoju prednost, a Mitrovića - koji je službeno debitirao za Dinamo - zaposlio je Čabraja, no mreže se više nisu tresle. Plodom nije urodio ni posljednji nalet Zagrepčana, desetak minuta prije kraja, kada je Cotić odlično branio udarce Alispahića i Krstanovića.

Tako je Dinamo rutinski izborio plasman u osminu finala te se mirnije može pripremati za veliki derbi s Hajdukom, koji je na rasporedu u subotu.

• Obrisan korisnik26.09.2012. u 08:13
    Loncaric je otisao iz Dinama? Sto se Krstanovica tice, svaka cast, ali ovo su ipak nizeligasi.
  • Obrisan korisnik25.09.2012. u 20:56
    Bez obzira što su mu konkurencija dvije svjetske klase poput Čopa i Bećiraja,a o Rukavini da ne pričam nebi bilo loše da malo i njemu daju prilike...
  • Obrisan korisnik25.09.2012. u 19:54
    Bravo Krstanovicu DIJAMANTU
  • Obrisan korisnik25.09.2012. u 19:49
    Šta van je ljudi Čop je zacimentira misto u prvih 11, to je pravi golgeter.
  • Obrisan korisnik25.09.2012. u 19:17
    Frajer je bio prvi strijelac lige u svakoj kojoj je igrao. Mora dobiti priliku da se dokaže