Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 26.09.2012, 15:30 h, Slunj, stadion Slunj-Zubac, gledatelja: 2.000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Ambrinac (Zagreb), Crnčić (Vrbovec)

Bernard Jurišić • srijeda, 26.09.2012.

Između Slaven Belupa i Dinama, nogometaši Hajduka odradili su i prvu kup-obvezu ove sezone. Bez problema Hajdukove pričuve, koje je kao kapetan predvodio "mladoženja" Franko Andrijašević, preskočile su gostovanje kod četvrtoligaša Slunja s 4:0...

Ivan Paulić
57'
14
David Žgela
75'
16
Antonio Gračan
82'
Josip Bogović
18
(do 51')

Mišo Krstičević

Trener Mišo Krstičević četvrtoligašu Slunju suprostavio je momčad sastavljenu od igrača koji su od početka sezone malo ili ništa igrali. Od "prvotimaca" su u udarnoj postavi bili tek Andrijašević, Caktaš i Goran Milović, koji je danas nastavio svoj "tjedan iz snova".

Splitski stoper u nedjelju je protiv Slaven Belupa bio sudinik trećeg pogotka Hajduka, skrenuvši leđima ubačaj Vukovića prema koprivničkoj mreži. Potom je u ponedjeljak obranio diplomski/magistarski rad na Kineziološkom fakultetu u Splitu, da bi u utorak u Slunju još jednom bio strijelac i to vodećeg pogotka splitske momčadi u 27. minuti.

Samo dvije minute kasnije pogodak Tomislava Kiša na ubačaj Stojanovića povećao je prednost Splićana, a novi pogodak glavom u 35. minuti, ovog puta nespretnog stopera domaćina Mateja Barića, riješio je pitanje pobjednika i omogućio Hajduku mirno drugo poluvrijeme.

Nakon odmora Hajduk je ubacio još jednu loptu u mrežu domaćina, suradnjom Kukoča i dvostrukog strijelca Kiša u 67. minuti i nakon toga mirno kontrolirao utakmicu i priveo je kraju čiste mreže.

Splićani su se tako bez velikih problema plasirali u osminu finala Hrvatskog kupa, koja je na rasporedu 31. listopada. Tamo ga najvjerojatnije čeka okršaj s gradskim rivalom Splitom.