Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 26.09.2012, 16:30 h, Stadion u Stanovima, Zadar, gledatelja: 250
Suci: Vlado Svilokos (Sisak), Goran Perica (Šibenik), Slaven Skender (Rijeka)

Josip Piršljin • srijeda, 26.09.2012.

Nakon teškog poraza od Intera u posljednjem kolu MAXtv Prve lige, Zadar je uspio proći u osminu finala Hrvatskog kupa. Novi trenerski dvojac startao je pobjedom protiv Konavljanina rezultatom 2:0.

Antonio Mršić
46'
16
Ivan Tokić
62'
18
Stipe Perica
80'
Slađenko Marić
73'
4
Jair Souto Junior
74'
15
Dario Benić
77'
Damir Borovac

Ferdo Milin i Zvonimir Jurić su dobili priliku voditi Zadar nakon što je Dalibor Zebić podnio ostavku uzrokovanu visokim porazom protiv zaprešićkog Intera u prvenstvu. Novo vodstvo krenulo je pobjedom u Kupu.

Zadrani su na Stanovima ugostili Konavljanin pred otprilike 250 gledatelja i slavili s 2:0 pogocima u svakom poluvremenu. Time su osigurali nastup u osmini finala i mogu se okrenuti nastavku domaćeg prvenstva u kojem ih očekuje žestoka borba za ostanak.

Domaći nogometaši su dominirali većim dijelom utakmice, a posebno u posljednjih 15 minuta kada su gosti fizički pali. U vodstvo je Zadar doveo Ivan Ćurjurić pogotkom u 27. minuti utakmice.

Gosti s juga Hrvatske su imali sjajnu priliku izjednačiti u 67. minuti, ali nisu uspjeli realizirati kazneni udarac. Ono što njima nije pošlo za rukom, ostvarili su Zadrani. Pred kraj susreta, u 87. minuti, Antonio Mršić je bio precizan s bijele točke i time definitivno riješio pitanje pobjednika.