Hrvatski nogometni kup, 1/16 finala, 26.09.2012, 15:30 h, Tordinci
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac); Tomislav Petrović (Valpovo), Dejan Berger (Osijek)
Marin Oršulić 79'
Zagreb

Zagreb lakoćom kroz Tordince

Mišo Gulić • srijeda, 26.09.2012.

Nogometaši Zagreba su u okviru šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa gostovali u Tordincima gdje ih čekao niželigaš Zrinski, a iako Kup često zna ponuditi zanimljive oglede, u ovom slučaju Pjesnici su lakoćom prošli dalje...

Vinko Ferić
67'
16
Đuro Lukadinović
75'
14
Danijel Kalaica
78'
Jakub Vojtuš
46'
3
Kenan Handžić
46'
17
Tomislav Barišić
67'
Luka Bonačić

Zagreb je s četiri gola torpedirao četvrtoligaša Zrinskog iz Tordinaca i tako se lakoćom plasirao u narednu rundu natjecanja u kojoj ga čeka drugoligaš Zelina. No, iako je riječ tek o četvrtoligašu svakako vrijedi spomenuti kako u njihovim redovima igra niz dobro poznatih imena poput Željka Malčića, Stjepana Kvesića, Siniše Sesara i Miloša Mišića.

Otpor domaćina potrajao je tek 16. minuta kada je Pjesnike u vodstvo doveo Štrok, nakon čega su domaćini uspostavili ravnotežu te do kraja prvog dijela priprijetili u više navrata, ali mreža gostiju ostala je netaknuta.

U nastavku Zagrebaši ponovno vrlo rano dolaze do pogotka, zabio je Vojtuš u 50., što je domaće u potpunosti obeshrabrilo i demoraliziralo pa je do kraja jedino pitanje bilo koliko će lopti završiti u njihovoj mreži.

Upravo tako je i bilo, za 3:0 ponovno je zabio Vojtuš u 74., da bi pet minuta potom konačan rezultat postavio Oršulić. Imali su i domaći neke svoje poluprigode, ali do počasnog gola ipak nisu stigli.

Zagreb će tako u osmini finala Kupa snage odmjeriti s drugoligašem Zelinom, a gledatelji u Kranjčevićevoj taj će dvoboj moći vidjeti 31. listopada.