Crvena zvezda pala na Gripama, splitska košarkaška tvrđava i dalje neosvojiva!

S Gripa:Bernard Jurišić • subota, 29.09.2012.

Otvaranje regionalne sezone na Gripama bilo je sjajno! Nanovo "ušminkana" dvorana vratila se u ABA ligu, a s njom i pobjede. Crvena zvezda je pala na Gripama, a utakmicu su splitski igrači dočekali zagrljeni uz pjesmu "nije u šoldima sve"...

Više od 2.000 gledatelja došlo je pogledati povratničku premijeru Splita u ABA ligi nakon četiri godine izbivanja iz regionalnog društva. Crvena zvezda je na Gripe došla s euroligaškim ambicijama i momčadi koja, uz Cedevitu i Partizan, slovi za prvog favorita natjecanja.

Ambicije splitske momčadi, koja ima uvjerljivo najniži budžet u ligi, značajno su skromnije. Pa ipak u otvaranju susreta Žuti nisu pokazivali ni strah, ni respekt od uglednog protivnika. Držali su Splićani vodstvo od samog početka, Sobin je predvodio napad Žutih iz reketa, a krajem prve četvrtine na semaforu je svijetlilo 24:16.

Šariću cvijeće, Ana Sasso podbacila loptu

Uoči početka utakmice, Damir Tvrdić je u ime KK Splita predao cvijeće Dariju Šariću, kao čestitku za sjajne igre, zlatnu medalju na juniorskom EP i naslov najboljeg juniora Europe. Šarić je cvijeće proslijedio splitskog dogradonačelnici i neformalnoj gradskoj "ministrici sporta" Anđelki Visković.

Split od večeras na dresu ima reklamu za bezalkoholno piće Pipi, koje će tijekom sezone nositi besplatno na svojim prsima. Zbog toga je i loptu uoči početka podbacila nekadašnja miss Jugoslavije Ana Sasso, koja je već tri desetljeća zaštitno lice Pipija.

Serija Cvetkovića i Katića od 9:0 vratila je Zvezdu u minimalnu prednost (26:27), no Mimica na drugoj strani odgovara svojom serijom od šest poena, a Žuti s 10:0 odlaze na 36:27, potom i na najviših 42:32 tri minute prije poluvremena.

Tu se dogodila napadačka kriza Splićana, pa su se gosti novom serijom od 9:0 potpuno priključili uoči odlaska na poluvrijeme - 42:41. Suci su potpuno "rascjepkali" utakmicu, već u prvom poluvremenu dosuđeno je čak 29 prekršaja (Splitu 16, Zvezdi 13), a u drugo poluvrijeme s tri osobne ušli su Sobin i Vukušić kod Splita, te Nelson kod Zvezde.

Već u ranoj fazi treće četvrtine Vukušić i Sobin dobili su četvrtu osobnu, pa je većina trećeg perioda protekla bez dvojice važnih "kotačića" splitske momčadi. No, i bez njih Žuti su držali prednost, Vujčić je povukao na početku, a Krušlin s dvije trice donio 58:49 u 27. minuti. No, opet su u samoj završnici Žuti pali, a Crvena zvezda u posljednju četvrtinu ušla samo s poenom zaostatka - 62:61.

U posljednjoj četvrtini svaku minutu Žuti su ostajali bez jednog igrača zbog pet osobnih. Najprije Subotić, potom Sobin, na koncu i Vukušić do 35. minute već su bili izvan igre. No, nisu se Splićani dali, čak su i podigli agresivnost i tri minute prije kraja držali 72:69.

A onda je uslijedio - "Mimica show"! Dvije trice, deset poena u nizu i Žuti su minutu i pol prije kraja otišli na 83:71. Utakmica je prelomljena, dvorana je u oduševljenju dočekala kraj, veliki protivnik pao je na Gripama!

Zasvirala je na kraju s razglasa pjesma "Nije u šoldima sve...", uz koju je zagrljena žuta momčad slavila na centru uz ovacije s tribina. Gripe su i dalje neosvojiva tvrđava. Naučit će to i regija...

• terrible01.10.2012. u 16:03
    Samo tako naprijed Splićani, i ne dozvolite da vam se mutni likovi uvuku u klub kad krenu uspjesi... (već jesu što se mene tiče :D)
    terrible
  • Obrisan korisnik01.10.2012. u 15:27
    O čemu ti pa mali balun se igra u velikoj na gripama i sad ne mogu košarkaši. 6000 može stati u veliku a za mjesec dana bi bila puna samo triba pametno radit.
  • Obrisan korisnik01.10.2012. u 14:28
    pikepiletina...mislim da nitko nije ni mislio na spaladium arenu, već na veliku dvoranu na gripama, gdje stane max 6000 ljudi.
  • pikepiletina01.10.2012. u 11:22
    polako. nismo uspjeli napuniti ni malu dvoranu. tek kada par puta masa ostane bez karte možemo razgovarati o velikoj dvorani. mala dvorana je odlična za stvaranje dobre atmosfere. i dabogda se nikad više ne vratili u onu razdrndanu arenu u kojoj i 5.000 ljudi djeluje izgubljeno u daljini.
    pikepiletina
  • Obrisan korisnik01.10.2012. u 10:40
    svaka čast splitu! kako ih je mimica 'ubio'....veličanstveno! posebne pohvale i splitskoj publici, koja je pokazala kako se bodri svoja ekipa BEZ degutantnog vrijeđanja protivničke! već vidim kako će u zadru, kada budu gostovali partizan i zvezda to biti odvratno za gledati.