Split dugo prijetio Union Olimpiji, ali ipak pao u završnici

Bernard Jurišić • utorak, 02.10.2012.

Prvi izlazak Splita izvan granica Lijepe naše u službenim utakmicama završio je porazom kod slovenskog Euroligaša Union Olimpije. Splićani su vodili u prvoj četvrtini i dugo prijetili u četvrtoj, ali pobjeda je ipak ostala domaćinu...

Nakon pobjede protiv Crvene zvezde, Splićane je danas čekao prvi od dva vezana ispita protiv Euroligaša, Union Olimpije i Cedevite. U Ljubljani su se Splićani dugo držali u igri i prijetili domaćinu, koji ej na koncu ipak zasluženo slavio.

Splićani su bolje otvorili utakmicu i devet minuta držali rezultatsku prednost. Tricom Rannika Olimpija je povela 17:15, a na prvi predah otišlo se minimalnom prednošću domaćina - 19:18. Dojam je da su Žuti mogli imati i bolji rezultat, no promašili su puno polaganja i nisu do kraja iskoristili loš ulazak Ljubljančana u utakmicu.

U drugoj četvrtini proradio je vanjski šut Olimpije, koja je serijom od 9:0 otišla na dvoznamenkastu prednost (28:18). Splićani su domaću prednost uspjeli prepoloviti (35:30), ali na poluvrijeme se ipak otišlo s prednošću Olimpije 48:36.

Agresivnost vanjskih igrača Olimpije stvarala je puno problema splitskim braničima, a jedina dvije splitske trice pogodili su Krušlin i Vukušić. Mimica nije bio ni izbliza raspoložen kao u subotu, a već krajem treće četvrtine morao je s parketa zbg pete osobne pogreške. Žute su u igri držali centri Sobin i Vujčić, pa se u posljednju četvrtinu ušlo sa zaostatkom od osam poena (65:57).

Vrlo dobro su Žuti otvorili posljednji period, čvrstom obranom zatvorili prilaze svom obruču, a na drugoj strani zabijali iz reketa i primaknuli se na samo 67:65 u 34. minuti. No, Olimpija je uzvratila, mini-serijom od 6:0 definitivno prelomila susret i slavila s konačnih 82:73.

Olimpiju je predvodio Jaka Blažič s 22 poena i četiri asistencije, Prepelič je ubacio 17, Ranniko 13. Za razliku od Ljubljančana koje su predvodili braniči, Splićane su vukli centri - Josip Sobin je ubacio 16 poena, uz 11 skokova i pet asistencija, Vujčić i Vukušić imali su identičan učinak - 13 poena i četiri skoka.

• Obrisan korisnik03.10.2012. u 12:14
    Napokon jedan naš klub koji daje mladima šansu (Šarić), a kad ono birokracija priječi, svejedno bravo Splite !!!
  • Obrisan korisnik03.10.2012. u 10:22
    splitovi centri 'ubili' ljubljanske! šteta da šarić i katić još uvijek ne igraju. kada se njih 2 još prikljuće splitu, biti će opasni svima u ABA ligi! a olimpija će opet biti kanta za napucavanje u euroligi s ovakvim rosterom, posebno na centarskim pozicijama! Omić im je veliki potencijal, ali još... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik02.10.2012. u 23:09
    a izvještaja.... bubnič doslovno sam riješi utakmicu nakon 67-65, a ni riči o njemu u tekstu. preloše.
  • narada10802.10.2012. u 22:03
    Da li neko zna kad ce se rijesiti ovo sa Dariom, da ali ima neki termin arbitraze ili stosta drugo?? Fali on Splitu i te kako.
    narada108
  • Obrisan korisnik02.10.2012. u 21:11
    Vidjelo se u ovoj tekmi da im nedostaje "sirina klupe" i zato se nadam da ce uskoro zaigrati Saric i Katic.. Mislim i da bi morali poraditi na skoku, jer je nedopustivo da u nekoliko navrata u zadnjoj cetvrtini - kad se lomi rezultat, Olimpija ima po 2/3 napadacka skoka u jednom napadu!