Loš šut odveo Široki u poraz u Makedoniji

Ivana Karačić • srijeda, 03.10.2012.

Široki je u Skoplju odigrao bolje nego na prvom susretu protiv Igokee. No, to nije bilo dovoljno za pobjedu. Iako su dobro otvorili utakmicu, igrali čvrstu obranu cijelo vrijeme Širokobriježani su izgubili zbog lošeg napada. Vanjski šut bio je loš, pa se sve svelo na individualne akcije Šutala, Planinića ili Ramljaka, dok su domaći uz veliku pomoć bučnih navijača bili prisebni kad je najviše trebalo.

MZT Skopje - Široki WWin 63:59 (15:18, 37:31, 48:45, 63:59)

ABA liga, 2. kolo.

Skoplje, Dvorana "Boris Trajkovski", 4.000 gledatelja.

MZT SKOPJE AERODROM: O. Stojanovski 6, Mijajlović 11, Grnčarov 3, D. Stojanovski (9 skokova), Gečevski, Nikolovski 11, Čekovski 2, Nikolić 16 (7 skokova), Markovski, Bakić 7, Davis 7, Dahlman. Trener: Aleksandar Todorov

ŠIROKI WWIN: Šutalo 16 (4 skoka), Babić, Planinić 12, Ramljak 11 (5 skokova), Naletilić, Bilinovac 2, Peršić 7, Bošnjak, Novak, Šakić 7 (9 skokova), Barać 2, Rikić 2. Trener: Ivan Velić

Skokovi: 38-32
Asistencije: 9-6
Osvojene lopte: 2-7
Izgubljene lopte: 13-7
Osobne pogreške: 21-22

U paklenom ambijentu kojeg su stvorili domaći navijači Široki nije podlegao pritisku. Široki je otvorio utakmicu jako dobro poenima Darka Planinića i tricom Željka Šakića za vodstvo 0:5 da bi u 5. minuti imao prednost 2-9. Igrači MZT-a loše su pogađali pa su gosti otišli na odmor s prednošću 15-18. Prema prikazanoj igri Široki je zaslužio veću prednost.

Druga četvrtina bila je u znaku domaće momčadi. Kiro Nikolovski uvezao je deset poena, pa je MZT prvi put u 13. minuti poveo 22-20. Široki se dobro držao u obrani, ali nije imao prave ideje u napadu. U završnici prvoga poluvremena popustila je i obrana pa je Igor Mijajlović donio šest poena prednosti domaćima. No, taj rezultat ništa nije značio.

U drugome poluvremenu Široki je bio u zaostatku od tri do pet poena sve do 25. minute kada je Ognen Stojanovski uvezao dvije trice i donio makedonskoj momčadi najveću prednost na utakmici 46-37. Uzvratili su gosti serijom 6-0 poenima Planinića, Šakića i Josipa Bilinovca i posljednju četvrtinu ušli sa zaostatkom od samo tri poena. Imali su Širokobriježani i dva napada za izjednačenje ali su Bilinovac i Dalibor Peršić promašili.

Zadnju četvrtinu obilježili su sjajnim napadačkim akcijama Uroš Nikolić kod domaćih i Marko Šutalo kod gostiju. u 37. minuti kapetan Širokog Josip Naletilić, Šakić i Šutalo promašili su tri otvorena šuta i umanjili izglede za pobjedu. Međutim, tračak nade vratio je Ivan Ramljak minutu prije kraja kad je zakucao za neizvjesnih 60-59.

Pola minute kasnije Nikolić je iz napadačkog skoka poentirao za 62-59. U idućem napadu Širokog Šakić je imao otvoren šut za tri poena ali se odlučio za drugo rješenje, potražiti Šutala. Branič gostiju se spetljao i izgubio loptu, pa je Mijajlović postavio konačnih 63-59 za veliko slavlje domaćih navijača. Priliku za prvu pobjedu Širokobriježani moraju tražiti u nedjelju u 18 sati na Pecari protiv mađarskog Szolnokija.

• Obrisan korisnik07.10.2012. u 01:10
    gof jebem ti mater u picku!!! Ja sam hercegovac i veci sam Hrvat od tebe picko jedna!! Mi smo hrvati, samo sto ne zivimo u hrvatskoj ! Zasto pratis uopce hrvatski sport??? Pa pogledaj otkud su najbolji sportasi (nogometna reprezentacija)! Majmune jedan di bi bila hrvatska da joj nije hercegovaca!?
  • Obrisan korisnik05.10.2012. u 10:24
    Široki je zadnjih godina proizveo više Hrvatskih reprezentativaca nego npr. Cibona. Pa ti druškane vidi...
  • Obrisan korisnik04.10.2012. u 16:06
    Zato što je ovo sportski portal, koji obrađuje sve sportske teme, stoga ako se može bisati o Barci, Feneru,Lakersima i sl. zašto ne bi pisao i o Širokom?! Uostalom ako tebe ne zanimaju članci o Širokom, pa prijatelju dragi zaobići ih zašto ih upoće čitaš, gle ideje: ¨čitaj ono što te zanima¨. I da... [više na forumu]
  • torrente8704.10.2012. u 12:59
    Dosta tog ti očito ne žišku, prema tom, Široki bi ti trebao bit najmanji problem..
    torrente87
  • Obrisan korisnik04.10.2012. u 12:51
    jbg....šteta za poraz...ali u skopju će rijetki pobijediti MZT zbog paklene atmosfere.