Tvrđava Gripe za Cedevitu i dalje neosvojiva!

S Gripa:Bernard Jurišić • subota, 06.10.2012.

Nakon Crvene zvezde na Gripama je pala i Cedevita. U još jednoj sjajnoj predstavi u kojoj su ostavili "krvava koljena" Splićani su pobijedili 74:71 i nastavili seriju pobjeda protiv Cedevite na Gripama. Hrvatski Euroligaš još uvijek ne zna za slavlje u "tvrđavi Gripe"...

Split i Cedevita prošle su sezone igrali uzbudljivu polufinalnu seriju prvenstva Hrvatske, u kojoj su Žuti nastavili tradiciju pobjeđivanja zagrebačkih Vitamina na Gripama. Ove sezone liga je druga, no namjera Splićana da "obrane" svoju dvoranu ostala je ista.

Trenerski seminar na Gripama

Na Gripama je prošlog tjedna organiziran seminar za košarkaške trenere iz "splitskog bazena". Teoretsko i praktično usavršavanje organizirao je KK Split, a vodili su ga instruktor HKS-a Boris Sinković i šef omladinskog pogona Žutih Mladen Šestan. Seminaru je nazočio 21 trener iz raznih klubova iz Splita i okolice.

Nakon ovacija i poklona Božidaru Maljkoviću, utakmica je otvorena izjednačeno. Dominirali su centri, na jednoj strani Andrić, na drugoj Vujčić, vanjske linije obje momčadi još uvijek nisu uštimale svoje ciljnike. Prvu četvrtinu dobili su domaćini 20:17.

U drugoj su Splićani ubacili u višu brzinu i na krilima napadački izuzetno raspoloženih Vujčića i Krušlina, ali i čvrste, borbene obrane Žuti su preko 31:21 otišli na uvjerljivih 40:25 minutu prije kraja. Gosti su ipak serijom od 7:0 na poluvrijeme otišli s "ljepšim" zaostatkom 40:32.

Drugo poluvrijeme nesportskom pogreškom otvara Vukušić, a Cedevitina serija nastavlja se na 11:0, do 40:36. Splićani su uspjeli obraniti vodstvo i opet otići na 46:37, ali dva teška šuta s istekom napada Wrighta i nekoliko dobrih obrana Cedevitu serijom od 17:3 vraćaju u prednost 49:54 u 27. minuti.

Ovacije Maljkoviću, cvijeće Babiću

Božidar Maljković na Gripama je dočekan ovacijama gotovo punih tribina. Nekoliko minuta trajao je uzajamni pljesak, a nakon što je dobio cvijeće od predsjednika Žutih Ilije Naletilića, navijači su na tribini podigli transparent: "U vitrini su trofeji tvoje ekipe, zauvik te pamte splitske Gripe. Hvala Božo".

Poklon je dobio i prošlogodišnji član Splita Luka Babić, kojemu je cvijeće uručio jedan od nadarenih splitskih "poletaraca" Frane Maršić. Osim Maljkovića i Babića, u Cedeviti su još tri bivša člana Splita, pomoćni trener Mladen Starčević, sportski direktor Matej Mamić, te branič Marko Car.

U posljednju četvrtinu ušlo se s minimalnom prednošću Cedevite - 55:56. Dugo se u posljednjem periodu igralo koš za koš, a prednost od jednog poena prelijevala se s jedne na drugu stranu.

Dvije minute prije kraja Splićani su držali minimalnih 70:69, a lijepa akcija Subotić - Vujčić minutu i pol prije kraja odvela je Žute na 72:69. Dvorana je "proključala", 2.500 navijača na nogama je iščekivalo rasplet.

Uslijedila je blokada Vujčića na Bilanu, potom Subotićevi poeni za 74:69, tandem Splitih "senatora" dovukao je Žute do nove velike pobjede. Cedevita je još uvijek bez trijumfa na Gripama, a Splićani su još jednom pokazali kako će "tvrđava Gripe" za sve biti teško osvojiva.

Nikola Vujčić bio je prvo ime Splićana s 21 poenom i sedam skokova, Vukušić je zabio 11, uz pet skokova. Kod Cedevite je najbolji bio Lukša Andrić s 20 poena, Wright je zabio 14, uz sedam skokova.

• Obrisan korisnik09.10.2012. u 09:37
    @bukva i markov....molio bih vas dalmatince da NE miješate i ne trpate u isti koš nas, normalne navijače cibone (koji se veselimo povratku jugoplastike na stare staze slave) s UPRAVAMA CIBONE i dankom radićem.meni se jednako gade miličević, radić i sadašnja uprava cibone.nismo mi navijači cibone... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik07.10.2012. u 17:38
    svaka čast Splitu za sve uspjehe. mogu samo izraziti žaljenje što "moj" klub Cibona ponovno srlja u krivom smjeru, umjesto da se ogledaju na Splitov način rada. nadam se da će N.Vujčić jednog dana kao dokazani stručnjak za kompletnu hr košarku napraviti što je napravio sa ovim klubom
  • Obrisan korisnik07.10.2012. u 10:58
    hah i onda kazu da smo mi puni jala
  • Obrisan korisnik07.10.2012. u 09:52
    Cibosi pričaju o sucima , nacionalnoj ligi , regularnosti natjecanja ,lopovu Radiću ... A tako sritan sam iša leć.
  • Obrisan korisnik07.10.2012. u 08:39
    Osobno mislin da će i Split i Zadar na kraju imati puno više pobjeda nego što su i sami računali prije početka ABA-e. Za Zadar san se uvjerija da postoji odlične kemija unutar ekipe, na čelu sa vrhunskin mladin treneron Nazoron, koji je inače zahtjevnu zadarsku publiku (nerijetko i prezahtjevnu)... [više na forumu]