Mišo Gulić • petak, 12.10.2012.

Drugu rundu kvalifikacija za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Brazil prve su otvorile reprezentacije Rusije i Portugala u grupi F, što je bio jedan od najjačih parova večeri koji je na kraju završen minimalnim slavljem Rusa, trećim iz tri utakmice.

Grupa F

Rusija - Portugal 1:0 (1:0)
(Keržakov 6')

Nakon Sjeverne Irske i Izraela ruske trupe Fabia Capella su bile bolje i od Portugala koji na Lužnikiju nije imao prave ideje kako doći do gola, dok su s druge strane domaćini nakon ranog vodstva zatvorili sve prilaze svom golu i mirno dočekali kraj utakmice.

Bolje otvaranje Rusi su naplatili već nakon šest minuta igre kada je Širokov sjajno dugom loptom uposlio Keržakova koji neumoljivo pogađa pored nemoćnog portugalskog vratara Patricija za vodstvo od 1:0.

Na odgovor Portugala čekalo se sedam minuta, ali vrlo dobar udarac glavom Bruna Alvesa Akinfeev je uspio neutralizirati i tako spasiti svoju momčad od gubitka vodstva. Mogli su Rusi u 33. minuti udvostručiti prednost, Keržakov je u sjajnoj poziciji loše pucao iz voleja, što je bio i posljednji ozbiljniji pokušaj prema vratima do odlaska na odmor.

Portugalci su u nastavku vidno pojačali ritam, igralo se uglavnom na polovici domaćih, no izuzev nekoliko nepreciznih pokušaja, ništa značajno se nije dogodilo.

Minute su prolazile, Rusi su postavili čvrst blok ispred svojih vrata i jasno se opredijelili na kontre i polukontre, dok su Cristiano Ronaldo i društvo neuspješno pokušavali kratkim dodavanjima doslovno ušetati se u gol koji je čuvao Akinfeev, no ta nastojanja su bila osuđena na propast već u samim začecima.

Do kraja susreta Rusi su uspjeli obraniti svoja vrata i tako doći do svoje treće pobjede u kvalifikacijama, dok su Portugalci nakon provlačenja u prva dva kola potpisali i prvi poraz, no s obzirom na društvo u skupini F nije da će im to puno toga promijeniti na putu do Svjetskog prvenstva.

Luksemburg - Izrael 0:6 (0:3)
(Radi 4', Ben Basat 12', Hemed 27’ 74', Melikson 61')

Izrael nije imao problema na gostovanju kod Luksemburga koji je dosta dugo u prvom kolu mučio Portugal, da bi u drugom na gostovanju kod Sjeverne Irske došli i do boda. Ipak, Izraelcima nisu pravili previše problema, a do kraja su stigli primiti i čak šest pogodaka.

Goste je u vodstvo doveo Radi već u četvrtoj minuti, a nakon novih osam na 2:0 povisio je Ben Basat. U 27. na 3:0 je povisio Hemed, a upravo je to bio i rezultat nakon prvih 45 minuta. U nastavku su za Izraelce još pogađali Melikson u 61., da bi Hemed sjajnu večer zaključio s još dva pogotka, u 74. i 90. minuti.

• The_Killer_000712.10.2012. u 23:54
    na zadnjih 5 velikih natjecanja imaju 3 polufinala i na racun toga imaju ulogu nositelja
    The_Killer_0007
  • Obrisan korisnik12.10.2012. u 23:21
    scena kad ronaldo pokazuje da su ovi drvosječe, a dobio je faul iako ga nije bilo ni izbliza, je neprocijenjiva
  • Obrisan korisnik12.10.2012. u 20:11
    hehe rolando
  • Obrisan korisnik12.10.2012. u 19:52
    Portugalci se provlače i krumpiraju prolaze na velika natjecanja već godinama na račun statusa nositelja,a i na velikim natjecanjima nekako sve to jedva ide iako imaju zvučna imena.Slično kao Grčka,međutim Portugal nekad zna i napasti xD
  • The_Killer_000712.10.2012. u 19:24
    onda ce portugal opet izvuc bosnu u dodatnim kvalifikacijama i opet im odrzat lekciju