Grčka i BiH odigrali bez pobjednika, tri puta pogođen okvir gola

Mišo Gulić • petak, 12.10.2012.

Dvoboj stopostotnih reprezentacija u grupi G između Grčke i BiH završio je bez golova, nekoliko puta lopta je odsjedala na okviru gola, no tim rezultatom obje reprezentacije su ostale na pravom kolosijeku za Brazil. U istoj skupini Litva je došla do prvog troboda na gostovanju kod slabašnog Lihtenštajna, a uspješna je bila i Slovačka protiv Latvije.

Grupa G

Grčka - Bosna i Hercegovina 0:0 (0:0)

Susret koji su mnogi očekivali s nestrpljenjem na kraju je zaključen bez golova, čime zadovoljniji u svakom slučaju mogu biti gosti. Više od igre viđeno je u prvom dijelu, tri puta je gađan i okvir gola, dok je nastavak bio poprilično siromašan.

Već u četvrtoj minuti Grci su odlično kombinirali, Samaras je krenuo sam na Begovića, međutim odlučio je uposliti usamljenog Gekasa koji s nekoliko metara pogađa stativu. BiH je prvu opasnu priliku kreirala u 24. minuti kada je Salihović sjajno naciljao Misimovića koji pogađa prečku.

Okvir gola ispriječio se i u 33. minuti, ovaj put sreće su imali gosti, a Torosidis je bio "sretnik" koji je pogodio prečku. Do odlaska na odmor gledatelji su vidjeli i jednu dobru priliku BiH, ovaj put nije pogođena prečka, ali odlično je grčki vratar reagirao na udarac Lulića.

Grci su bolje otvorili drugi dio, imali su više loptu u nogama, no ozbiljnijih prilika nije bilo sve do 78. kada je Salpingidis izašao oči u oči s Begovićem, no kao pobjednik izašao bosanskohercegovački čuvar mreže. Do kraja susreta nije bilo većih uzbuđenja, što znači da je i utakmica zaključena s početnih 0:0.

Lihtenštajn - Litva 0:2 (0:0)
(Česnauskis 51’, 75’)

Litva je do prve pobjede u kvalifikacijama došla u trećem susretu i to sasvim očekivano, jer joj je protivnik bila nominalno najlošija reprezentacija u grupi, Lihtenštajn koji u prva dva kola nije došao niti do boda, dok su s druge strane Litavci bod osvojili u prvom kolu protiv Slovačke.

Domaćin je iznenađujuće dugo odolijevao litavskim napadima, čak su i na odmor otišli bez primljenog pogotka, no gosti su ipak golovima Česnauskisa iz 51. i 75. minute došli do punog plijena.

Slovačka - Latvija 2:1 (2:0)
(Hamšik 5' - 11m, Sapara 9'; Verpakovskis 84')

Slovačka je do sedmog boda došla pobjedom na domaćem terenu protiv Latvije, što im je druga pobjeda u nizu, jer su nakon boda u prvom kolu kod Litve, tri upisali na domaćem terenu protiv Lihtenštajna, no njima tek sada slijede okršaji protiv najboljih reprezentacija u grupi.

Veliki korak ka pobjedi Slovaci su napravili već nakon devet minuta igre. Naime, u petoj je Hamšik realizirao najstrožu kaznu, da bi četiri minute potom zabio i Sapara. Taj rezultat potrajao je sve do 84. kada je sudac ponovno pokazao na bijelu točku, ovaj put za goste, a siguran strijelac bio je Verpakovskis koji pogađa za konačnih 2:1.

• Obrisan korisnik13.10.2012. u 10:08
    Žao mi je tako dobrih igrača kao što su Đeko , Pandev koji nikada neće vidjeti ni Europsko ni Svjetsko prvenstvo!
  • Obrisan korisnik12.10.2012. u 23:05
    Čestitke Bosni ! Grčka pada u Zenici i još 4 boda protiv Slovačke i prvi ste !
  • Obrisan korisnik12.10.2012. u 23:01
    Vrijeme je da uzmemo bod od bolji reprezentacija.
  • Obrisan korisnik12.10.2012. u 22:58