Partizan u zadnjoj minuti slomio otpor Širokog

Ivana Karačić • nedjelja, 14.10.2012.

Kako je i najavljivao trener Ivan Velić, Široki je protiv Partizana u Beogradu odigrao hrabro, čvrsto u obrani, dobro kontrolirao skok i gotovo cijelu utakmicu držao u neizvjesnosti. "Crnu rupu" imao je od 24. do 30. minute kad je Partizan napravio seriju 11:0, ali se u završnici utakmice vratio s dvije trice Borisa Baraća i pokleknuo tek u zadnjoj minuti.

Partizan MTS - Široki WWin 65:62 (18:16, 32:35, 45:41, 65:62)

ABA liga, 4. kolo.

Beograd, dvorana "Pionir", 2.500 gledatelja.

PARTIZAN MTS: Milutinov 2, Westermann 5, Lučić 16 (5 skokova), Milosavljević 2, Bogdanović 7, Gagić 8, Musli 4, Čakarević 5, Đekić, Gordon 16 (7 skokova), Anđušić, Bertans. Trener: Velimir Gašić

ŠIROKI WWIN: Šutalo 2, Planinić 14, Ramljak 7, Naletilić, Bilinovac 2, Peršić 5, Bošnjak, Novak, Šakić 6 (8 skokova), Barać 13 (4 skoka), Vragović 11 (3 asistencije), Rikić 2. Trener: Ivan Velić

Skokovi: 29 - 24

Asistencije: 12 - 9

Osvojene lopte: 7 - 10

Izgubljene lopte: 15 - 16

Osobne pogreške: 24 - 26

Nakon početne prednosti Širokog i Partizanova vodstva 12:5 u 5. minuti utakmice malo je tko mogao povjerovati da će Širokobriježani držati utakmicu do kraja u neizvjesnosti. Pokazalo se međutim, da je tih sedam poena viška na početku bila i najveća Partizanova prednost u cijelom susretu. Za samo tri minute Široki se vratio u igru tricama Dalibora Peršića i Karla Vragovića i poveo 14:16. Ivan Velić je u tim trenucima u petorci držao mladog Domagoja Bošnjaka, koji se nametnuo dobrom igrom u obrani.

U nastavku utakmice Široki je uspio uspostaviti ravnotežu u skoku, sustići Partizanovu minimalnu prednost i odigrati dobro u napadu. Dobrim akcijama Željko Šakić utišao je bučne Partizanove navijače preokretom 30:31 u 17. minuti, da bi Darko Planinić i Peršić donijeli dvije minute kasnije dobru zalihu 30:35. Na kraju je Dejan Musli postavio iz slobodnih bacanja konačni rezultat prvoga poluvremena 32:35.

U četiri minute nastavka Široki je odigrao briljantno. Ivan Ramljak je dva puta zaredom poentirao, prvi put iz solo akcije, a drugi put iz zakucavanja nakon Vragovićeve asistencije, pa se kažnjeni Partizanov trener Duško Vujošević hvatao za glavu u gledalištu. Marko Šutalo je pogodio dva bacanja za najveću prednost gostiju 34:41. U preostalih šest minuta Široki nije uspio postići nijedan koš, a Partizan je serijom 11:0 preko Muslija, Edwarda Drewa Gordona i Marka Čakarevića stigao do preokreta 45:41.

Partizan je dizao prednost do pet poena, no Široki se vraćao. U 34. minuti Vragović je tricom postavio 50:48, no Čakarević i Gordon su uzvraćali. U 38. minuti Boris Barać pogodio je tricu za neizvjesnih 56:54. Partizanov kapetan Vladimir Lučić uspio je u 39. minuti doći do 60:54, no Barać je prvo iz reketa, a onda sa sedam metara doveo utakmicu u dramatičnu završnicu 60:59. Nakon Muslijevih poena za 62:59, Šakić je promašio šut za tri poena i Partizan je stigao do 65:62 pobjede. Široki je izgubio treći susret tijesno, pa ga čeka popravni kući protiv Krke iduće nedjelje.

• Obrisan korisnik15.10.2012. u 12:24
    Ako si gledao utakmicu onda si vidio da nije bilo nijednog spornog detalja i da je Partizan zasluženo dobio...Usput, za očekivati je bilo ovakvu utakmicu jer je Partizan prije samo dva dana igrao Euroligu u Turskoj...umor, putovanje ostavi traga...ali sam opet siguran da će Partizan biti pri vrhu... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.10.2012. u 11:57
    liga je ove godine izjednačena jer joj je PALA KVALITETA. najbolji su mi oni 'znalci' koji govore kako je ovo 3. liga u europi:)))ne da nije 3. nego je tek 6. ili 7. po snazi! koliko je ova liga 'jaka' najbolje svjedoče euro rezultati klubova koji igraju u njoj u posljednje 2 sezone. a tek ćete ove... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik15.10.2012. u 11:23
    Opet komšije pobjeđuju u zadnjim sekundama? Uopće nije sumnjivo...
  • Obrisan korisnik15.10.2012. u 08:22
    Partizan nema talenta kao prijašnjih godina i kad im suci ne dopuste tučnjavu onda su u problemima. Bravo Široki !
  • Obrisan korisnik14.10.2012. u 22:22
    ove ce godine liga biti najizjednacenija ,ali ne zbog neke pretjerane kvalitete nego su vecina ekipa dosta pomladila.tu najvise mislim na Partizan...i mislim da ce Cedevita osvojiti zbog sirine klupe