1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 19.10.2012, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 500
Suci: Marijo Strahonja, Igor Krmar i Andrija Olujić (svi Zagreb)

Šovšić donio bod Pjesnicima na Maksimiru

Maj Gašparac, Ante Dubravac • petak, 19.10.2012.

Nogometaši Lokomotive i Zagreba podijelili su bodove u prvoj utakmici 12. kola MAXtv prve lige. Domaćini su u vodstvo došli u prvom poluvremenu preko Andreja Kramarića, koji je postigao svoj osmi pogodak u prvenstvu, a Pjesnici su izjednačili u drugom dijelu kada je najstrožu kaznu realizirao Damir Šovšić.

Hrvoje Štrok
27'
27
Ante Mitrović
46'
29
Jakub Vojtuš
73'
Luka Bonačić

Nogometaši Lokomotive pokušali su preuzeti kontrolu na terenu od samog početka utakmice, no prvi su zaprijetili Pjesnici. U sedmoj minuti pokušao je Damir Šovšić, ali bezuspješno, a tri minute kasnije nešto opasniji je bio Besart Abdurahimi, no njegov udarac zaustavio je vratar Lokosa Darijan Radelić Žarkov.

No, nakon tih bezuspješnih pokušaja gostiju, do vodstva su uspjeli stići nogometaši Lokomotive. Nakon ubačaja iz kuta Andrej Kramarić se našao u dobroj poziciji i postigao svoj osmi prvenstveni pogodak.

Do kraja poluvremena pokušali su Pjesnici poravnati rezultat preko Hrvoja Štroka i Abdurahimija, no nijhovi pokušaji nisu predstavljali opasnost za vrata domaćina.

Na prve zanimljivosti u drugom dijelu čekalo se se do 53. minute, kada je s ruba kaznenog prostora pucao Tomislav Martinac, ali njegov udarac zaustavio je vratar Zagreba Igor Vidaković. Nedugo kasnije vodstvo Lokomotive pokušao je udvostručiti i Karlo Bručić, ali njegov udarac odsjeo je na vranici.

U narednim minutama nije bio velikih zanimljivosti na terenu, a zaprijetili su tek Zagrebaši u 70. minuti kada je Josip Jurendić ubačajem pronašao Aburahimija koji nije uspio dobro zahvatiti loptu.

No, nekoliko minuta kasnije gosti su ipak uspjeli doći do izjednačujućeg pogotka. Nakon igranja rukom u kaznenom prostoru Lokomotive sudac Mario Strahonja pokazao je na bijelu točku, a kazneni udarac realizirao je Damir Šovšić.

Ubrzo nakon toga gosti su pokušali doći u vodstvo preko Jakuba Vojtuša, no njegov pokušaj nije bio uspješan. U završnici utakmice Lokosi su ostali s deset igrača na terenu, nakon što je drugi žuti karton zaradio branič Lamin Samateh.

Par minuta prije kraja utakmice Pjesnici su zaprijetili preko Hrvoja Štroka, no taj pokušaj zaustavio je vratar Lokomotive Žarkov. Do kraja utakmice Lokosi su pokušali izjednačiti preko Mate Maleša, no rezultat se više nije mijenjao.

Zahvaljujući osvojenom bodu u ovoj utakmici nogometaši Lokomotive nalaze se na drugoj poziciji na ljestvici, dok su Pjesnici i dalje posljednji.

• Obrisan korisnik20.10.2012. u 13:35
    Jel zna tko možda tko je asistirao Kramariću za gol?
  • emilio2120.10.2012. u 12:41
    Dobar je čampa..:) a ovaj šta je prenosio Cedevitu, 10 puta je rekao Cibona. haha
    emilio21
  • Obrisan korisnik20.10.2012. u 00:30
    Dobro drugo poluvrejme. Steta sto Zagreb nije pobjedio. Nebi bilo nezasluzeno. Brine me ozljeda Kenana Hadzica. Odvezili su ga na onom motornom auticu, izgleda je bio u nesvjesti. A nigdje nemogu naci kako je.
  • Obrisan korisnik19.10.2012. u 23:29
    Bolje bi im bilo da uđu u ritam poraz-pobjeda nego da se ovak taljigaju s nerješenim... Osim činjenice da nisu izgubili, sve ostalo je drek... Ak sad u sljedećoj ne pobjede, ovaj bod im ništ ne bu značil...
  • Obrisan korisnik19.10.2012. u 22:46
    šta ga krama trpa,7 komada već dao,svaka mu čast,sad ga vratiti u dinamo i prodat u neki dobar europski klub gdje će moći napredovati,mislim da zaslužuje to