Igokea neokrznuta prošla i Beograd, Zvezdi četvrti poraz u pet kola

Bernard Jurišić • petak, 19.10.2012.

Igokea ne posustaje, predstavnik BiH i u petom kolu ubilježio je pobjedu i sačuvao vrh ljestvice ABA lige i nakon ovog vikenda. Petu pobjedu u nizu Igokea je ostvarila na gostovanju kod Crvene zvezde koja je najveće razočaranje otvaranja sezone...

Nakon Širokog, Budućnosti, Radničkog i Splita, ni Crvena zvezda nije našla "protuotrov" za vodeću momčad ABA lige - Igokeu. U petom kolu ABA lige momčad iz Aleksandrovca je neporažena i drži vrh ljestvice za koplje ispred puno renomiranijih klubova regije.

Prvih 20 minuta u Beogradu bilo je izjednačeno, uz minimalnu prednost koja je varirala na obje strane. Presudni korak ka pobjedi Igokea je napravila sredinom treće četvrtine, kada je serijom od 12:0 otišla na prednost 35:44, koja je do kraja tog perioda igre narasla na 46:59.

Crvena zvezda se nije uspijevala vratiti u igru sve do posljednje minute, u kojoj je gotovo kreirala dramu. Sa 62:71 uspjeli su doći do 75:76, no Igokea je ipak uspjela sačuvati pobjedu, pa će u narednom kolu njihovu seriju u Laktašima pokušati prekinuti euroligaš Union Olimpija.

Najbolji kod Igokee bio je Corsley Edwards s 13 poena i sedam skokova, nekadašnji igrač Zvezde Milan Dozet ubacio je 14, naš Siniša Štemberger četiri, uz tri asistencije. Domaćine je predvodio Igor Rakočević s 20 poena i pet asistencija.