1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 20.10.2012, 18:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 2.000
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Saša Fegeš (Nedelišće), Jerko Crnčić (Vrbovec)

Lovro Štrbinić • subota, 20.10.2012.

Nogometaši Osijeka svladali su u svom Gradskom vrtu Zadrane rezultatom 2:0. Ranim pogotkom Pušić je usmjerio utakmicu prema pobjedi domaćina, a desetak minuta prije kraja takav ishod potvrdio je Pongračić.

Jakov Surać
38'
18
Stipe Perica
61'
7
Šime Gržan
70'
Ferdo Milin

Nakon listopadske prvenstvene stanke 12. kolo MAXtv Prve lige dovelo je Zadrane u Osijek, a oba trenera imala su u pripremi susreta problema s izostancima, što zbog ozljeda, što zbog kartona. Ipak, Osječani su od samog početka odlučili pokazati tko je favorit ove subote.

Igrači pod vodstvom Stanka Mršića u tome su uspjeli već u šestoj minuti, kad su došli u vodstvo. Bila je to solo akcija Domagoja Pušića, koji je nanizao nekoliko igrača, ušao u kazneni prostor gostiju i preciznim udarcem pogodio donji desni kut nemoćnog vratara Gluića.

Ulaz slobodan, bojkot Kohorte

Ulaz na utakmicu u Gradskom vrtu bio je slobodan, a na tribinama se skupilo oko dvije tisuće gledatelja. Posjet bi vjerojatno bio i veći da se na bojkot ove utakmice zbog odigravanja prijateljskog ogleda njihovog kluba s Vojvodinom nisu odlučili predstavnici Kohorte.

Bio je to prvi ovosezonski prvenstveni pogodak ovog veznjaka, nakon čega se dominacija domaćina nastavila. Zadrani su prvi udarac prema vratima uputili tek nakon 20 minuta igre, a dotad je Osijek mogao i povećati vodstvo da Heister nije "skinuo" loptu ispred danas vrlo raspoloženog Kvržića.

Strijelac Pušić i netom spomenuti Kvržić uglavnom su bili pokretači većine prijetnji za Zadrane, ali dosta solo akcija nije donijelo rezultat. U strijelce se mogao upisati i Gavro Bagić, ali zbog sjajne obrambene reakcije Jerbića ostalo je 1:0. S tim rezultatom se otišlo i na predah.

U nastavku je igra dodatno živnula, za što su najzaslužniji gosti, koji su krenuli po izjednačenje. Mogli su do toga doći odmah po izlasku iz svlačionice, ali Mršić nije iskoristio dobar prodor i ubačaj Heistera, već je taj udarac otišao pored gola.

Na drugoj strani pokušao je ponovno Bagić, ali ponovno bez uspjeha, a novu priliku za izjednačenje Zadra propustio je realizirati Perinić. Zanimljivosti su se nastavile i u idućim minutama, a kako je utakmica odmicala kraju sve češći su bili pokušaji na obje strane.

No, do izjednačenja nije došlo, već su Osječani oplodili svoju dobru igru. U 81. minuti Lukić je u jednoj polukontri pronašao Pongračića, a mladi napadač je preciznim udarcem u donji lijevi kut svladao Tomislava Gluića.

Posljednje minute susreta donijele su još nekoliko udaraca i prilika na obje strane, no promjena rezultata više nije bilo. Osijek je slavio 2:0 i ispraćen je sa stadiona pljeskom gledatelja.

• ripper8421.10.2012. u 11:47
    Klub nam je treći, igra je ok, al se uvijek nađe nešto za kakanje... nikad zadovoljni...a parole i navijanje su vam dječje. BTW - Gosp Mršić, svaka čast!
    ripper84
  • Obrisan korisnik21.10.2012. u 09:08
    Molim postovanog novinara da ubuduce u izvjestaj utakmice ukljuci i sastave momcadi
  • ronny198721.10.2012. u 07:20
    pomješao si domoljublje i nacionalizam ;)