Premiership, 8. kolo, 20.10.2012, 18:30 h
Norwich City
Norwich City 1:0 Arsenal
Arsenal

Josip Tolić • subota, 20.10.2012.

U posljednjoj subotnjoj utakmici osmog kola Premiershipa Norwich City ubilježio je prvu pobjedu u prvenstvu "skinuvši skalp" Arsenalu na Carrow Roadu. Zlata vrijedan pogodak za Kanarince postigao je Grant Holt.

Reprezentativna pauza za Arsenea Wengera i njegove izabranike, čini se, nije došla u najbolje vrijeme. Kod fenjeraša Norwich Cityja Topnici su odigrali vjerojatno najlošiju utakmicu ove sezone te izgubili 1:0.

Prilično blijed početak utakmice prekinuo je pogodak za domaćine u 20. minuti. Bio je to zapravo poklon Vita Mannonea. Tettey je uputio prizeman šut prema vratima gostiju koji Mannone, inače treći vratar Gunnersa, odbija ravno do kapetana Kanarinaca Granta Holta koji je prihvatio ponuđeno i zabio, pokazat će se, odlučujući pogodak.

Rijetko su Wengerovi aduti prijetili Norwichu i nakon zaostatka. Unatoč visokom postotku posjeda lopte (72 posto), u subotu jednostavno nije bilo raspoloženih na Carrow Roadu. Domaćin je pružio sve od sebe - i bilo je dovoljno.

Norwich se ovom pobjedom pomaknuo iz opasne zone i došao do šestog boda. Arsenal je, s druge strane, propustio sjajnu priliku zasjestina treće mjesto nakon poraza Tottenhama i West Bromwicha. Skliznuo je na devetu poziciju.

• Obrisan korisnik20.10.2012. u 21:14
    kako jadno i nisko... pa ovo je strasno kako su slabi bili danas, nemaju oni u glavi nijednu akciju, nista ne znaju napravit, 5 IGRACA U NAPAD IDE ZADNJIH 20 MINUTA, A OVIH 10 U OBRANI. Jadno stvarno al nije prvi put da uniste sve s njihovom gluposti. treba igraca novih pod hitno, citavu obranu i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik20.10.2012. u 20:55
    same old, same old. Arsenal potpuno bezidejan, čak ni zadnjih 10-15 minuta, kad više nisu imali što izgubiti, nisu stisli Norwich i ozbiljnije zaprijetili golu. igra sramotna, ali baš sramotna, kao da ih je netko natjerao da izađu na taj teren. i ovakve utakmice su pokazatelj da Arsenal nije (još)... [više na forumu]