Radnički lako slomio oslabljene Mađare

Branimir Korać • nedjelja, 21.10.2012.

Košarkaši kragujevačkog Radničkog stigli su do druge ovosezonske pobjede svladavši na svom parketu momčad mađarskog Szolnokija. Domaćin je bio vrlo uvjerljiv i stigao je lako do pobjede 97:72...

Szolnoki bez ozlijeđenog Martona Badera nije imao šanse na gostovanju u Kragujevcu. Radnički je dominirao svih 40 minuta, vrlo brzo je došao doo visoke prednosti te je na kraju apsolutno zasluženo visoko slavio.

Od samog početka su domaćini preuzeli konce igre u svoje ruke, brzo dostigli dvoznamenkastu prednost (17:7) i u nastavku susreta bez problema održavali vodstvo. Već u prvom poluvremenu Radnički je imao i više od 20 poena prednosti i gostima je preostalo tek pokušavanje smanjenja visokog zaostatka.

U tome su i uspjeli dobrom igrom u trećoj dionici kada su se približili na minus 13, ali vrlo brzo je Radnički odgovorio, ponovno zaigrao angažiranije i završio posao.

"Nije nam bilo ugodno igrati pred vlastitim navijačima nakon dva uvodna domaća poraza. Imali smo i sreće što su gosti došli bez svog najboljeg igrača Badera što smo znali iskoristiti. Na kraju smo ostvarili 70-80 posto zacrtanog, odigrali dobru utakmicu i zasluženo slavili", rekao je nakon susreta domaći trener Miroslav Nikolić.

Kod Radničkog su se istaknuli Terrico White s 18 poena i Stefan Sinovec s 14 poena i šest skokova. Kod gostiju Miklos Szabo je ubacio 21 poen, a novopridošli Sead Šehović 12 poena uz sedam skokova.