1. Hrvatska nogometna liga, 12. kolo, 21.10.2012, 19:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 23.000
Suci: Tihomir Pejin (Donji Miholjac), Pataki (Đakovo), Loparac (Sladojevci)
Hajduk
Hajduk
0:1(0:0) Istra 1961
Goran Roce 80'
Istra 1961

Igrači pokvarili navijačku feštu, Istra slavila pred gotovo 25.000 gledatelja na Poljudu

S Poljuda:Bernard Jurišić • nedjelja, 21.10.2012.

Navijači su svoj dio odradili, napunili su stadion pokazujući svoju ljubav prema Hajduku koja uistinu nema granica. No, zakazali su igrači. Istra je kasnim pogotkom Roce odnijela sva tri boda s Poljuda...

Nakon reprezentativne pauza u kojoj se odigrao dramatičan "igrokaz" sa spašavanjem Hajduka nakon bankovne garancije Grada Splita, navijači su danima iskazivali utakmicu protiv Istre kao "mjesto okupljanja" na kojemu će se još jednom pokazati koliko Hajduk znači za ovaj grad i regiju. Uspješno, jer odazvalo se gotovo 25.000 navijača koji su kupnjom ulaznice željeli dati još malo "vjetra u leđa" financijskoj konsolidaciji.

Pune tribine ipak nisu gurnule mladu Hajdukovu momčad u "totalni napad" od prve minute. Tek u 17. minuti krenule su "Andrijaševićeve minute". Dva izlaska oči u oči s Prskalom nije uspio realizirati, a za djelić sekunde je zakasnio reagirati na "prijenos" lopte nakon kornera do druge vratnice, gdje je bio usamljen pred praznim vratima.

Radošević je prvu od svoje dvije "bombe" uputio pod gredu u 21. minuti, druga je došla u 40. Obje su završile na isti način, uz puno muke, ali i uspješno za vratara Istre.

Od 28. minute uslijedio je petominutni Istrin period bolje igre. Prijetili su preko Križmana i Bačelić-Grgića, a pravu, stopostotnu prigodu imao je Roce u 34. minuti, ali Blažević sjajno reagira na "zicer". Hajduk uzvraća preko Milića, koji je bio usamljen na pet metara, ali loptu je glavom poslao pored vratnice. Na poluvrijeme se otišlo bez pogodaka.

Drugo poluvrijeme otvorilo je nekoliko neuspješnih pokušaja Caktaša, a taman kad se činilo da raste pritisak prema gostujućim vratima, bakljada Hajdukovih navijača sa sjeverne tribine u 60. minuti prekinula je utakmicu na četiri minute. S povratkom čistog zraka na travnjak, vratio se i Ruben Lima u momčad Hajduka.

Nakon prekida, po običaju, obje momčadi desetak minuta pokušavale su vratiti ritam, tek su sporadične pokušaje imali Vuković i Križman. U 74. minuti Križaman prolazi kroz Hajdukovu obranu i šalje loptu pored desne vratnice, no bila je to samo najava onoga što slijedi.

Najprije je Maglica ukrao jednu loptu uz aut-liniju i sjurio se prema vratima Istre, no Prskalo ga je "pročitao". A onda je slijedio šok za dobro ispunjene domaće tribine.

Križman je u 80. minuti snažno izveo slobodan udarac s 25 metara, Blažević je loptu kratko odbio, a Lima samo produžio do Roce. Ovaj je priseban i šalje loptu u domaću mrežu za vodstvo Istre na Poljudu.

U posljednjih deset minuta i sedam sudačke nadoknade Hajdukovci nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gostujuća vrata. Istra je uspješno sačuvala svoju pobjedu, u posljednjoj minuti još je i gostujući trener Pamić poslan na tribine, a nakon "šume" žutih kartona u nervoznoj završnici Puležani su uzdignutih ruku dočekali posljednji zvižduk dobrog suca Pejina.

• Bogomdani22.10.2012. u 18:28
    Poznajem ovakav mentalni sklop kao što je poenov. To je sklop našeg policajca. Ali onog iz viceva. Evo jedan kada je bilo Svjetsko prvenstvo policajaca u pustinji pa su došli i naši policajci, kao i drugi iz cijeloga svijeta. Zadatak je bio uhvatiti devu i prvi je dovesti do žirija na startu/cilju... [više na forumu]
    Bogomdani
  • Obrisan korisnik22.10.2012. u 17:07
    Za sinoć je prodano oko 13,14 tisuća karata biće...Kazna za bakljadu će biti biće 80 tisuća kuna i možda prazne tribine...To znači da je inkas od karata nekih 650,000 kuna-kazna,osiguranje,režije,hitna,vatrogasci+mogući idući susret bez publike i dođemo na 0,00 kn prihoda od karata...I ova nova... [više na forumu]
  • emilio2122.10.2012. u 13:22
    konačno pobjeda nakon 6 kola!!!!a koliko je bilo samo nesreće za Istru do sad - rijeka u 90. za pobjedu, zadar u 90. za remi, zagreb na drosini prvi bod u sezoni, protiv osijeka nedosuđen penal, protiv dinamo dva penala, protiv hajduka 0-0 i nedosuđen penal..vrijeme je za Istru!!!!!!!!
    emilio21
  • Obrisan korisnik22.10.2012. u 10:10
    Situacija je takva da se čovjek može sprdat s Hajdukom i Dinamom istovremeno. Svakom zbog različitih uzroka. Ali sprdnja je tu.
  • Obrisan korisnik22.10.2012. u 00:09
    čudi me da se ne izvlače na gust raspored..srijeda-nedjelja, liga uefe, inter i to,do nedavno se spominjalo !! No opušteno, bit ce utakmica hajduci dragi.. Šutili ste kad vam je dolazio kerum, andabak i ekipa,nadali se lovi, tituli i sl.. Naivni ste godinama sa svakom novom upravom..hebat ga !!!!