Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina A, 3. kolo, 24.10.2012, 20:45 h, Porto, Estádio do Dragão
Suci: Pavel Kralovec, Roman Slyško, Martin Wilczek (svi Češka)

Mišo Gulić • srijeda, 24.10.2012.

Porto je na svom stadionu pobjedom protiv kijevskog Dynama zadržao stopostotnost, bolju igru okrunili su s tri pogotka u mreži gostiju, dok su u svoju mrežu propustili dva, što su im ujedno i prvi primljeni u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka.

Christian Atsu
64'
35
Steven Defour
75'
13
Miguel Lopes
90'+2'

Niko Kranjčar
84'

Oleksej Mihajličenko

Nakon 2:0 pobjede u Zagrebu te domaće 1:0 nad PSG-om, Porto je bio bolji i od kijevskog Dynama, čime je ostao usamljen na vrhu poretka "Dinamove " skupine. Ognjen Vukojević za goste je zaigrao od prve minute, a upravo je njega u 84. zamijenio Niko Kranjčar.

Nakon poprilično rezerviranog početka u kojem su do prve prilike došli gosti u 12. minuti, kada je Helton dobro reagirao na pokušaj Garmaša, Grci su u 15. morali po loptu u vlastitu mrežu. Odlično je Silvestre Varela odapeo s ruba kaznenog prostora i pogodio gornji kut vrata koja je čuvao Šovkovskyj.

No, nisu ni gosti ostali dužni. U 19. minuti odlično je pucao Veloso, Helton to obranio, a iz kornera koji je potom uslijedio Dynamo je došao do izjednačenja. Garmaš je izveo korner, a Gusev bio najviši u skoku te zabio za 1:1. Porto se potom malo primirio, a nakon novih 15 minuta igre vodstvo domaćima vratio je Martinez na asistenciju Rodrigueza.

Portu je trebalo osam minuta u nastavku da stvori novu dobru prigodu, Danilo je uposlio Martineza čiji udarac završava tik iznad grede. Kako je susret odmicao tako su se i Ukrajinci sve više otvarali, što im se isplatilo u 72. kada je za 2:2 zabio Brown.

Nije trebalo dugo čekati na odgovor domaćih, tek nešto više od četiri minute. Gonzalez je odlično ubacio loptu za Martineza koji neumoljivo po drugi puta trese mrežu gostiju i ponovno vraća prednost na domaću stranu. Do kraja utakmice nije bilo većih prigoda, što će reći da ni pobjeda domaćih nije došla u pitanje.