1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 26.10.2012, 16:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 500
Suci: Ivo Krečak (Šibenik), Hudika (Varaždin), Dević (Koprivnica)

Borna Rupnik • petak, 26.10.2012.

Nogometaši Zagreba došli su do druge pobjede u ovosezonskom prvenstvu. Nakon preokreta protiv Splita u devetom kolu, po istom su principu Pjesnici svladali Osijek...

Marin Oršulić
46'
17
Tomislav Barišić
83'
19
Krešimir Trepšić
89'
Luka Bonačić
5
(do 78')
7
(do 59')
Stanko Mršić

U 13. kolu MAXtv Prve lige Zagreb je pobjegao s dna ljestvice i barem privremeno je prepustio ulogu fenjeraša momčadi Zadra. Osijek je u sadržajnoj utakmici u Kranjčevićevoj vodio, no poslije odmora su Pjesnici bili bolji i s dva gola uzeli tri boda.

Velik broj izostanaka

Oba su trenera prije početka morala "izvagati" najbolje opcije, pri čemu je Stanko Mršić zbog morao naći zamjenu i za suspendiranog Smoju. S jedne su strane utakmicu propustili Šorša, Miličević, Perošević, Petrović, Dugandžić i J. Mišić, a s druge Šovšić, Dedić i Handžić.

Početak je obećavao i za jedne i za druge. Prve je dvije prigode imao mladi Mihael Pongračić, no nije pronašao put pored Igora Vidakovića, a odmah potom uzvratio je Besart Abdurahimi jednim promašajem nakon solo-prodora te ubačajem za Mitrovića i Vojtuša, koje je u više pokušaja zaustavio osječki blok.

Ništa manje zanimljivo nije bilo niti nakon desete minute, kada su svoje udarce isprobavali još jednom Pongračić, zatim Mateo Pavlović glavom te Ante Mitrović, koji je zamalo kaznio i pogrešku Leškovića pri vraćanju prema Vargiću.

No, prva se zatresla Zagrebova mreža.

Ivan Ibriks ubacio je s desne strane povratnu loptu za Zorana Kvržića, koji s ruba kaznenog prostora puca prema Vidakoviću, a zagrebačkom čuvaru mreže lopta ipak bježi preko gol-crte za 1:0.

Repriza Splita

Zagreb je prvu pobjedu u prvenstvu ubilježio 21. rujna, kada je Split poveo u prvom dijelu preko Aljoše Vojnovića. Tada su Pjesnike obradovali današnji asistenti, Djengoue i Abdurahimi, još kasnijim pogocima nego protiv Osijeka. Za preokret su pogodili u 84. i 87. minuti.

Do poluvremena su neuspješni bili još Safet Nadarević, Abdurahimi i Matias Zubak, a u drugom je poluvremenu uslijedio Osijekov pad.

Dobre vijesti za Pjesnike najavili su Štrok i pričuva Oršulić, da bi poravnanje stiglo u 57. minuti, kada su gosti izgubili loptu. Abdurahimi je povukao i poslužio Mitrovića, koji mirno i precizno s nekoliko metara matira Vargića.

U 73. minuti mogao je Abdurahimi sam okruniti preokret, no promašio je veliku prigodu, a već u idućem napadu je Nestor Herve Djengoue asistirao Štroku, koji iz slične pozicije kao Mitrović ispisuje 2:1 na semaforu.

Najbliže je izbjegavanju poraza Osijek stigao u samoj završnici, kada je Vrgoč poslije gužve zatresao mrežu, no dosuđeno je zaleđe te je momčad Luke Bonačića mogla početi sa slavljem.