1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 27.10.2012, 19:00 h, Stadion u Stanovima, gledatelja: 1000
Suci: Ante Vučemilović-Š. (Osijek) Dalibor Conjar (Osijek) Miro Grgić (Osijek)

Damir Žbulj • subota, 27.10.2012.

Nakon što je Dinamo stigao do bodova u Vinkovcima, svoj subotnji susret 13. kola MAXtv Prve lige na Stanovima odigrali su domaći Zadar i Rijeka. Obje ekipe ušle su otvoreno u susret u namjeri da pobjedom poprave svoju poziciju na ljestvici, no, uspješniji su bili gosti, koji su stigli do zasluženih bodova. Nakon uvjerljivog vodstva Rijeke, Zadrani su u završnici ublažili poraz, za konačnih 2:4.

Igor Banović
53'
23
Šime Gržan
62'
18
Stipe Perica
74'
Ferdo Milin
10
(do 83')
9
(do 49')
Elvis Scoria

Domaći poraz rijeke na Kantridi od Splita mobilizirao je trenera Scoriju i njegove igrače, koji su za mirniji ostatak jesenskog dijela sezone jednostavno trebali pobjedu u Zadru. No, što reći za domaćina, koji je u dosadašnjih 12 odigranih susreta upisali samo jednu jedinu pobjedu, a ukupno osvojenih sedam bodova stavilo ih je u poziciju glavnog kandidata za ispadanje iz najvišeg ranga hrvatskog nogometa, a pobjeda Zagreba nad Osijekom ostavila na samom dnu poretka.

Trener Ferdo Milin u prvi sastav je ubacio Ćurjurića i Ivančića, na koje nije zbog kartona mogao računati u porazu u prošlom kolu kod Osijeka. Uz Ivančića u pomalo ofenzivno postavljenoj formaciji, u napadu se našao i Mršić.

Međutim, svi planovi domaćina pali su u vodu već u šestoj minuti utakmice, kada je Rijeka stigla do pogotka i prednosti.

Dobru akciju započeo je Mujanović, po desnoj prošao je Antonini Čulina, a njegova lopta na petercu je pronašla Cesarca, koji ju posprema u mrežu domaćina.

Nakon 15-ak minuta igre ponovno se pojačao pritisak pred domaćim vratima, a redale su se prilike Čavala iz daljine, pokušao je i Benko, no njegov je udarac završio u bloku, a u nastavku akcije nije se proslavio strijelac Cesarec koji loptu iz blizine glavom šalje pored gola.

No, tada su uslijedile minute domaćina, pokušaj Bilavera Mance je odbio u korner, Heister je iz daljine natjerao gostujućeg vratara na još jednu intervenciju, dok je u 25. minuti najveću priliku za Zadar imao Ivančić, ali je s desetak metara poslao loptu pored gola.

Mogla je Rijeka do odmora i udvostručiti prednost, međutim, pokušaj Mujanovića od bloka domaće obrane odlazi u gredu pa u korner. U nastavak susreta gosti tako ulaze s minimalnim vodstvom.

Trener Scoria u nastavku imao je i problema s ozljedama igrača, umjesto strijelca Cesarca na terenu se u početnim minutama nastavaka našao Močinić, dok je Čavala zamijenio Poljak Mierzejewski.

Igrač utakmice

Rijeka je u zadru stigla do sigurne i zaslužene pobjede, a jedan od njihovih junaka u slavlju bio je i Leon Benko, napadač koji je postigao jedan pogodak, upisao jednu asistenciju za gol Čuline, ali i izborio kazneni udarac koji je sigurno realizirao Kreilach.

Rijeka je bila bolja i konkretnija i u drugom poluvremenu, a nakon nekoliko opasnih pokušaja, Benko je ipak stigao do pogotka u 66. minuti dvoboja. Izbjegao je zaleđe, odlično iskoristio loptu Brezovca, krenuo sam prema domaćem vrataru Gluiću i sigurno poentirao, za 0:2 i kraj nadanja domaćina u pozitivan rasplet ove utakmice.

Slična je priča bila i za treći pogodak Rijeke. Dubinsku loptu koristi Benko, no ovaj put Gluić ga nepropisno zaustavlja, sudac Vučemilović svira kazneni udarac, a siguran realizator u 75. minuti je Kreilach.

Pet minuta kasnije Rijeka odlazi na ogromnih 0:4, nakon ubačaja Benka Čulina je realizator iz blizine, no, tada ponovno pad koncentracije u igri Rijeke, kao i mnogo puta u ovoj sezoni.

Zadrani su u završnici postigli dva pogotka, uz dvije asistencije Mršića precizni su bili Banović, udarcem s 15-ak metara te Jerbić, nakon kornera glavom, ali to je ipak bilo sve od domaćih nogometaša, iako su u samoj završnici bili u još nekoliko navrata opasni te su mogli i u potpunosti zakomplicirati utakmicu.

Završilo je bez novih šokova za Scoriju i njegove igrače, a Rijeka je tako ipak stigla do sigurne i apsolutno zaslužene pobjede, približila se vrhu poretka, dok Zadranima i dalje ostaju brige oko spašavanja prvoligaškog statusa.

• Obrisan korisnik28.10.2012. u 11:51
    Navijac sam rijeke,prosli tjedan sam citao komentare na jednom clanku i svi pisu scoria odlazi ovo ono..sta sad kad je dobio vam je dobar??..e moji decki
  • Obrisan korisnik27.10.2012. u 23:45
    Vanjski bez para, zadra u drugu ligu.
  • Obrisan korisnik27.10.2012. u 21:54
    a i ova slika nije iz Zadra, mogli bi se nekad potruditi pa staviti friškije slike
  • snoopy27.10.2012. u 21:50
    ovo mi nije jasno, izand teksta jedan grb NK Zadra, a desno drugi, koji je sad ispravan, molim odgovor?
    snoopy
  • Obrisan korisnik27.10.2012. u 21:48
    Odlična utakmica!!! Sada Rijeka može žaliti za bodovima koje je olako rasipala ove sezone, a rasipala je minimalno 7 bodova, olako!!! Pogled na tablicu 1.HNL govori/o (bi) sve!!!