1. Hrvatska nogometna liga, 13. kolo, 28.10.2012, 19:00 h, Split, Park mladeži, gledatelja: 4.000
Suci: Goran Gabrilo (Split), Goran Perica (Šibenik), Mario Pepur (Split)
Split
Split
0:1(0:0) Hajduk
Avdija Vršajević 61'
Hajduk

Hajduk odnio sva tri boda iz Parka mladeži, Vršajević neočekivani junak

Iz Parka mladeži:Vedran Babić • nedjelja, 28.10.2012.

Šesti po redu derbi Sv. Duje pripao je Hajduku. Pred prepunim tribinama stadiona u Parku mladeži Split je doživio svoj prvi poraz u gotovo godinu dana, a u junaka se neočekivano prometnuo - Avdija Vršajević...

Ivan Baraban
46'
10
Ante Erceg
65'
20
Ivan Radeljić
76'
Zoran Vulić
24
(do 87')
Mišo Krstičević

Nogometaši Splita i dalje su bez "skalpa" nad jednim od dva najveća hrvatska kluba. U šestom okršaju s gradskim rivalom Hajdukom po treći su put doživjeli poraz. Bilo je 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Avdija Vršajević u 61. minuti, netom prije nego što je Torcida paljenjem pirotehnike počela slaviti svoj 62. rođendan.

Prekinut niz neporaženosti

Nakon deset pobjeda i četiri remija u posljednjih 14 domaćih utakmica nogometaši Splita ostaju praznih ruku. Posljednji put to im se dogodilo 18. studenoga prošle godine kada je Park mladeži pao pred Dinamom rezultatom 3:0. Ovo je bio šesti međusobni dvoboj Splita i Hajduka te treća pobjeda sastava s Poljuda. Tri utakmice završene su neodlučeno, a ukupna gol-razlika je 7:3 u korist Bilih.

Na Poljudu će tako zavladati mir, barem do sljedeće utakmice. Igrači Miše Krstičevića oporavili su se poslije šokantnog poraza prošlog vikenda na Poljudu od Istre i probili se sa sedmog na treće mjesto prvenstvene ljestvice. Split je, nakon prošlotjednog slavlja na Kantridi, ostao na 21 bodu, ali je pao s pete na šestu poziciju.

U prvom poluvremenu je Split, kojemu je nedostajala kompletna obrana (Križanac, Vidić, Radotić i Hrgović), zaigrao povučenije. Kao da je momčad Zorana Vulića svoju priliku iz kontri pa je Hajduk bio taj koji je imao blagu inicijativu. No ona je, izuzev nekoliko pokušaja, uglavnom bila jalova. Prve udarce prema gostujućim vratima uputili su Caktaš i Milić, no Vuković je lako obranio oba.

U 36. minuti najbolja prilika za Bile. Andrijašević je proigrao Vukovića, koji je lobovao svog prezimenjaka na golu Splita, no lopta je pala na gredu. Dvije minute kasnije crnogorski napadač se našao u odličnoj situaciji poslije ubačaja Stojanovića, ali je previše oklijevao pa su domaći braniči blokirali njegov pokušaj.

Vulić je u poluvremenu u svlačionici ostavio Rebića i umjesto njega uveo Barabana. U nastavak igre Crveni su krenuli nešto bolje, ali nisu uspjeli stvoriti ozbiljniju priliku. Hajduk se othrvao pritisku svog gradskog rivala i onda - poveo.

62. rođendan Torcide

Hajdukova navijačka skupina danas je proslavila 62. godišnjicu osnutka. Prigodno su, u 62. minuti, zapalili nekoliko bengalki, a taman u to vrijeme njihov klub postigao je pobjedonosni pogodak. Inače, Torcida je danas odabrala svog novog predsjednika i novog tajnika. Umjesto Petra Tomičića predsjednik će biti Marko Mladar, a umjesto Stipe Lekića funkcija tajnika pripala je Petru Vidoviću.

U trenucima kada je Torcida pripremala proslavu svog 62. rođendana, Vršajević se prometnuo u neočekivanog junaka. Krstičević je zamijenio pozicije Vršajevića i Oremuša i pogodio. Andrijašević je bio asistent - BH reprezentativac sjajno je primio loptu, okrenuo se i matirao Vukovića za 0:1. Njegov je to prvijenac u bijelom dresu. Samo dvije minute poslije Hajduk je mogao riješiti pitanje pobjednika, no Splitov Vuković dobio je još jednu bitku s Hajdukovim Vukovićem.

Splitov strateg reagirao je uvođenjem Ercega umjesto Pehara, no njegovi igrači nisu realizirali ni jednu od dvije odlične prilike koje su imali.

Igrala se 73. minuta kada je Glavina iskoristio pogrešnu procjenu Blaževića prilikom istrčavanja i ubacio na peterac Hajduka. Ondje je bio bivši napadač Cibalije, ali je u duelu s Hajdukovim braničem poslao loptu preko gola. Pet minuta prije kraja Belle je proigrao Barabana, koji je izašao oči u oči s Blaževićem, no Hajdukov vratar "skinuo" je njegov udarac i gotovo sigurno izjednačenje.

Hajduk je u završnom periodu zaprijetio preko Caktaša i Andrijaševića, no bilo je jasno kako su se Bili počeli povlačiti i kako im je jedina namjera bila odigrati što bolju obranu i time zatvoriti sve moguće prilaze Blaževićevu golu.

Hajduk je u svome naumu i uspio i sačuvao važna tri boda uoči nastavka jesenskog dijela sezone. U sljedećem kolu Bili na Poljudu dočekuju Zadar, dok Split gostuje u Koprivnici kod drugoplasiranog Slavena.

• Obrisan korisnik29.10.2012. u 16:00
    nema što pravi gradski derbi..čak je troje ljudi navijalo za split!!
  • Hektor33329.10.2012. u 10:03
    kakvih sve ljudi ima npr cameosis
    Hektor333
  • cameosis29.10.2012. u 01:19
    chazo, pa utakmica je bila kupljena, logično. ;)split je pustio hajduku da ne bi bio "raspad sistema" ...