Partizan rutinski izborio petu pobjedu u ABA ligi

Lovro Štrbinić • nedjelja, 28.10.2012.

Košarkaški Partizana u svojoj su dvorani došli do pete ovosezonske pobjede u regionalnoj ligi. Bez većih problema svladali su Radnički i privremeno došli na vrh poretka...

Osim hrvatskog ogleda u Domu sportova danas je u sklopu šestog kola regionalne košarkaške lige Partizan pred skoro šest tisuća gledatelja u Pioniru dočekao Radnički, klub s dna ljestvice. Nakon 40 minuta favorit je ispunio očekivanja.

Početkom dvoboja gosti su držali susret u rezultatskoj neizvjesnosti, ali serija 21:4 krajem prve i početkom druge četvrtine odvela je košarkaške Partizana na sigurnu udaljenost i omogućila im mirniji pristup nastavku dvoboja.

Momčad iz Kragujevca niti u jednom trenutku nije ozbiljnije zaprijetila beogradskom klubu, tek su u dva navrata došli do šest, odnosno osam poena zaostatka, ali više od toga nisu mogli napraviti.

Sedam minuta prije kraja imali su domaćini i +19, ali potom se do kraja susreta ta prednost nešto istopila i s istekom 40. minute na semaforu je stajalo 91:80 u korist Partizana, koji je tako privremeno došao do prvog mjesta na ljestvici.

U redovima pobjedničke ekipe istaknuli su se Vladimir Lučić s 22 poena te Drew Gordon s 18 poena i 11 skokova. U redovima Radničkog po 15 poena postigli su White i Worthington.

• Obrisan korisnik29.10.2012. u 07:29
    Juce u 17h na fudbalskoj utakmici nije bilo ni 1000 navijaca partizana a samo 2 h kasnije na kosarkaskoj utakmici skoro 6 hiljada.