I Union Olimpija bez lijeka za Igokeu

Bernard Jurišić • utorak, 30.10.2012.

Ni slovenski Euroligaš Union Olimpija nije uspjela pronaći lijek za još uvijek neporaženu Igokeu. U zadnjoj utakmici 6. kola ABA lige klub iz Aleksandrovca ubilježio je šestu pobjedu...

U prvom poluvremenu utakmice u Laktašima izgledalo je da je došao kraj seriji pobjeda bosansko-hercegovačkog predstavnika u ABA ligi. Union Olimpija je ugrabila i čvrsto držala prednost koja je znala iznositi i 12 poena (27:39, 31:43). Na poluvrijeme se otišlo s osam poena prednosti za goste (37:45).

No, treća četvrtina ponudila je posve drugačiju sliku. Igokea je brzo preuzela prednost (48:47) i nastavila "gaziti" slovenskog Euroligaša dozvolivši mu tek 11 ubačaja u tom periodu. Treća četvrtina završena je s četiri poena prednosti za Igokeu (60:56).

U posljednjoj četvrtini nastavila se dobra igra Igokee započeta krajem druge četvrtine, a kad su domaćini dosegnuli 12 poena prednosti (74:62 u 35. minuti), bilo je očito da se Union Olimpija više neće vratiti. S konačnih 87:82 Igokea je nastavila svoju dominaciju na otvaranju ABA lige.

Clifford Hammonds IV bio je najbolji kod Igokee s 19 poena, četiri asistencije i po tri skoka i osvojene lopte, pratio ga je Siniša Štemberger s 15 ubačaja. Toliko je ubacio i najbolji strijelac Union Olimpije Dominic Waters.