Hrvatski nogometni kup, Osmina finala, 31.10.2012, 14:30 h, Dubrovnik, igralište Lapad, gledatelja: 1200
Suci: Tadija Mamić (Split), Josip Stipković (Zagreb), Mario Repušić (Runović)

Ivana Strahija • srijeda, 31.10.2012.

S 2:0 je hrvatski trećeligaš GOŠK u Lapadu pobijedio Nedelišće, također trećeligaša. Utakmica je otišla u produžetke, nakon što u prvih 90 minuta nije bilo pogodaka...

Lazar Zečević
60'
16
Antonio Dragić
73'
14
Miran Redžić
117'
Branko Perko
46'
14
Nino Vizinger
101'
3
Filip Topolnjak
111'
Dražen Novak

U Dubrovniku su danas u osmini finala Kupa snage odmjerila dva trećeligaša, predstavnik Juga GOŠK i predstavnik Sjevera Nedelišće.

Devedeset "regularnih" minuta odrađeno je bez pogodaka, pa je susret otišao u produžetke, no domaćem su Anti Kovačiću trebale svega dvije dodatne minute da postigne gol. Na njega se u 99. minuti nadovezao Ivo Caput, a Nedelišće je utakmicu čak završilo s 10 nogometaša na travnjaku, jer je potom isključen bivši prvoligaški igrač Franjo Pintarić.

U Dubrovniku tako slave veliku pobjedu i s jedva čekaju ždrijeb četvrtfinala Kupa 7. studenog.

Međimurci su u Dubrovnik otputovali izuzetno dobro raspoloženi, kako formom koju su pokazali u dosadašnjem tijeku ligaškog natjecanja, tako i činjenicom da su iz Kupa izbacili "zvjezdanu" Rijeku.

Na travnjaku u Lapadu domaćini su međutim odmah "pokazali zube" i preko Damira Hodžića te Frana Mrđena pokušali doći do pogotka u prvih 15 minuta susreta. To im nije pošlo za nogom, a kad je u 18. minuti Nedelišće izborilo slobodni udarac, a Danijel Jagec stao na loptu, navijači gostiju su počeli zadovoljno trljati ruke. No, Jagecova "specijalka" ovog puta nije uspjela, jer iako je vrlo dobro naciljao donji lijevi kut, još je bolje obranio vratar GOŠK-a Dalibor Krstić.

U narednim minutama bez šansi, a pred odlazak na odmor opet prijete domaćini. Sam se oči u oči s gostujućim vratarom u 16 metara Nedelišća našao Hodžić, no nije loptu zahvatio dobro, te se na odmor otišlo s 0:0.

U nastavku utakmice izmjenjuju se prigode pred golovima. Domaćini su mogli povesti preko Darka Đajića nakon kornera, a gosti preko Saše Mihalica, no velika je prilika, možda najveća na utakmici, upisana u 72. minuti, kad je Goran Međumurac okrenuo domaću obranu i izašao sam pred golmana, no Krstić je i opet spretan.

Odbijenu loptu je pokušao iskoristiti Mihalic, šalje je u mrežu, no sudačka trojka poništava pogodak.

Tako se otišlo u produžetke, u kojima međutim nije dugo trebalo čekati da se konačno vidi (regularan) gol. Strijelac je bio Kovačič u 92. minuti, a kako ne bi bilo dvojbe oko pobjednika, sedam minuta kasnije pogađa i Caput. Gosti iz Nedelišća nisu uspjeli doći ni do počasnog zgoditka, ali su uspjeli ostati s igračem manje u 111. minuti, kad je Pintarić dobio drugi žuti karton.