MAXtv Prva liga, 15. kolo, 09.11.2012, 17:00 h, Zagreb, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 4.000
Suci: Mario Zebec (Cestica), Borut Križarić (Čakovec), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Z. Šimčić (Koprivnica)
Zagreb
Zagreb
0:1(0:0) Hajduk
Franko Andrijašević 49'
Hajduk

Bernard Jurišić • petak, 09.11.2012.

Pogodak Franka Andrijaševića u 49. minuti donio je Hajduku trijumf u Kranjčevićevoj i produžio Hajdukov niz pobjeda na četiri. Povratak Miroslava Blaževića na klupu Zagreba tako je počeo porazom, puno je posla pred Ćirom u misiji spašavanja prvoligaškog statusa "zagrebačkih bijelih"...

Josip Jurendić
46'

Miroslav Blažević
24
(do 86')
9
(do 78')
Mišo Krstičević

Miroslav Blažević u "galvanizaciju" Zagreba krenuo je protiv svoje "stare ljubavi" - splitskog Hajduka. Zagrebačke Bijele i splitske Bile dočekao je jako loš travnjak stadiona u Kranjčevićevoj i oko 4.000 znatiželjnika, među kojima i velik broj navijača gostiju.

Otvaranje utakmice pripalo je Hajduk, ne toliko u prigodama ili pogocima, koliko u posjedu lopte i nekakvoj sterilnoj inicijativi. Jedinu i odmah stopostotnu prigodu u prvom poluvremenu Hajduk je imao u 11. minuti kad je Anton Maglica dobio odličnu loptu i krenuo sam prema domaćem vrataru. No, činio je to nekako tromo i neodlučno, pa mu je u trenutku kad je trebao pucati Mateo Pavlović uklizao s leđa i odbio loptu bez prekršaja.

Još nekoliko minuta Hajduk je bio aktivniji, a Zagreb je uzvratio kontrom Abdurahimija u 24. i finim pokušajem ljevicom Pelaića s ruba kaznenog prostora, kojeg je efektno obranio Blažević. Efektnom obranom domaći vratar Livaković uzvratio je u 34. minuti nakon slobodnog udarca Vukovića s 18 metara koji je išao pod gredu.

Drugo poluvrijeme Hajduk je otvorio žestokim pritiskom prema domaćim vratima. Vuković i Radošević opasno su prijetili Livakoviću, koji je krajnjim naporom spašavao svoja vrata dvaput, no treći put nije mogao.

Maglica je odigrao odličnu dugu loptu kroz sredinu, Franko Andrijašević ju je prihvatio i sjurio se prema Zagrebovom vrataru efektno ga prebacivši za vodstvo, a pokazalo se i pobjedu Hajduka.

Zagreb ni nakon primljenog pogotka nije imao pravi odgovor, sve se svodilo na Abdurahimijeve brze pokušaje bijega, no osim njega nitko od Zagrebovih igrača nije bio opasan po Hajdukova vrata.

U 78. minuti Ivan Vuković imao je rješenje utakmice u svojim nogama. Stojanović se probio u kazneni prostor i odlično proigrao Hajdukovog napadača koji je sam na desetak metara, ali loše reagira i loptu umjesto u mrežu šalje pored lijeve vratnice u gol-aut.

No, nije Hajdukova pobjeda došla u pitanje u posljednjih desetak minuta, iako se Besart Abdurahimi svojski trudio nešto sam stvoriti. Najviše što je napravio bio je vrlo dobar udarac u 85. minuti, koji je Blažević odbio, a Stojanović skrenuo u korner.

Hajduk je tako ubilježio tri velika boda na gostovanju i pridodao ih trijumfima protiv Splita i Zadra za treću prvenstvenu i četvrtu ukupno pobjedu u nizu. Premijera Miroslava Blaževića na klupi Zagreba bila je neuspješna, puno je još posla pred Ćirom u pokušaju spašavanja prvoligaškog statusa Pjesnika.

• Obrisan korisnik12.11.2012. u 19:20
    Maglica zna sa balunom!? Maglica je nespretniji od Mate Neretljaka the Panjine kad ima balun! Magljici nije misto nije u nogometu.
  • mb54st11.11.2012. u 15:15
    Čestitka Hajduku na zasluženoj pobjedi, no nije mi jasno da Ćiro nevidi da sa mlađim Medićem Zagreb nastupa sa igračem manje i da suigrači stvaraju tihi bojkot svojim nezalaganjem jer znaju da taj imazagarantiran status prvotimca već 3 godine iako svojom kvalitetomto ne zaslužuje. Zar je "sujeta"... [više na forumu]
    mb54st
  • Obrisan korisnik10.11.2012. u 16:00
    Zabili smo 8 golova u 15 kola!... Time je sve rečeno.
  • Obrisan korisnik10.11.2012. u 08:26
    Nazalost bojim se ako na zimu nebude nekog radikalnog zaokreta u igrackom kadru u Zagrebu, nece nam ni Ciro pomoci da se spasimo. Jer u klubu ima 4-5 pojedinaca koji se trude, sve ostalo nije ni za drugoligaski a nekj ni za zupanijski rang natjecanja. Hajduk je zasluzeno pobjedio.
  • Obrisan korisnik10.11.2012. u 08:01
    Najvaznije od svega da je Medic nasao trenera koji ce forsirat sineka,a ko bi bil bolji za to od ishlapljelog Cire!