1. Hrvatska nogometna liga, 15. kolo, 11.11.2012, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 500
Suci: Damir Batinić (Osijek), Josip Havaić (Koprivnica), Goran Loparac (Sladojevci)
Rijeka

Maj Gašparac, Ante Dubravac • nedjelja, 11.11.2012.

U posljednjem susretu 15. kola MAXtv Prve lige Lokomotiva je dočekala Rijeku. U zanimljivom susretu domaćini su slavili rezultatom 2:1 te tako došli do vrijednih bodova.

Igrači trenera Elvisa Scorie u Zagreb su došli na krilima dvije pobjede u nizu te su se nadali da i protiv Lokomotive mogu nastaviti svoju seriju. S druge strane domaćini su raspoloženje u svlačionici popravili u prošlom kolu slavljem u Osijeku.

Nakon nekoliko pokušaja domaćina prvu ozbiljniju priliku na susretu imali su gosti kada je Brezovec lijepo izbacio Čulinu koji je krenuo sam prema domaćem vrataru, ali je pucao vrlo loše. U nastavku susreta blagu inicijativu imaju domaćini, ali osim nekoliko pokušaja iz daljine većih opasnosti nije bilo za Lisjaka.

U 28. minuti Pavičić se lijepo oslobodio nekoliko igrača i proigrao Kramarića čiji udarac iz izgledne pozicije odlazi visoko preko gola. I kada su svi očekivali posljednji sučev zvižduk domaćini su došli do vodstva. Slobodan udarac s lijeve strane izveo je Trebotić, lopta se odbila od živoga zida, te pogodila nesretnog Neretljaka koji matira vlastitog vratara za vodstvo Lokomotive 1:0.

U nastavak susreta nešto bolje ulaze gosti koji stvaraju lagani pritisak prema vratima Lokomotive, ali bez neke veće opasnosti. Na drugoj strani iz daljine je svoj udarac iskušao Kramarić, ali Lisjak loptu odbija u korner. Veliku priliku za izjednačenje gosti su propustili u 62. minuti. Benko je krenuo sam prema domaćem vrataru, ali je njegov udarac otišao pokraj desne vratnice.

Međutim deset minuta kasnije nije bilo spasa za domaćine. Korner je izveo Brezovec, u skoku je najviši Benko koji iz blizine zabija za 1:1. I nakon izjednačenja Rijeka je nastavila s napadima, a opasno su prijetili Mujanović i Kreilach te je samo sreća spasila Lokomotivu.

U jeku napada gostiju domaćini su gotovo iz ničega došli do vodstva. Šitum je uputio oštar centaršut na koji na drugoj vratnici najbolje reagira Martinac i zabija za 2:1. Priliku da potpuno riješi susret propustio je Kramarić u 88. minuti nakon što je sam krenuo prema Lisjaku koji ipak ostavlja Rijeku u igri.

Do kraja susreta gosti su pokušavali doći do izjednačenja, ali domaća obrana je izdržala sve napade pa je Lokomotiva došla do tri boda čime je preuzela treću poziciju na ljestvici.

U idućem kolu Rijeka na Kantridi dočekuje Osijek dok će Lokomotiva gostovati kod Hajduka.

• Obrisan korisnik12.11.2012. u 14:44
    znate kaj... tu samo znate nekaj sr.. Lokomotiva je mlada i dobra momcad koja ima ponekad koju oscilaciju u prvenstvu... dinamo salje tu svoje igrace (4,5,6) njih na posudbu. isto tako je to prije radila sa inkerom,segestom,sesvetama,samoborom... lokomotiva ima u svojoj momcadi decke koji su iz... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik11.11.2012. u 23:40
    E da ovi dečki mogu igrati LP sigurno se ne bi blamirali ko Dinamovci, ovi daju sve od sebe i nikome ne priznaju da su bolji!
  • arcturus11.11.2012. u 23:35
    Svaka čast etti na optimizmu, ali si ga malo pretjerao. To bi značilo da će Lokomotiva proći barem jedno ili čak dva pretkola u kvalifikacijama za Euroligu, a Dinamo opet dogurati do grupne faze bilo koja od dva europska natjecanja.