Druga četvrtina kobna za Široki

Ivana Karačić • nedjelja, 11.11.2012.

Peti poraz doživjeli su košarkaši Širokog u ovoj sezoni, a drugi na Pecari. Ovaj put bodove je odnijela Budućnost zahvaljujući odličnoj drugoj četvrtini i mirnoj završnici. Široki je odigrao katastrofalno drugu četvrtinu i izgubio je 6:26. Bez obzira što je u silnom naletu stigao do 46:46 nije imao snage ni dovoljno raspoloženih igrača za potpuni preokret.

Široki WWin - Budućnost VOLI 70:76 (17:14, 23:40, 50:55, 70:76)

ABA liga, 8. kolo.

Široki Brijeg, dvorana Pecara, 3.000 gledatelja.

ŠIROKI WWIN: Šutalo 18 (6 asistencija), Babić, Planinić 21 (5 skokova), Ramljak 5 (6 skokova), Naletilić 2, Bilinovac, Peršić 5, Bošnjak, Šakić , Barać 14 (6 skokova), Vragović 5, Rikić. Trener: Ivan Velić

BUDUĆNOST VOLI: Mihailović 22 (4 asistencije), M.Popović 3, M.Milošević 2, S.Milošević 6 (9 skokova), Lee 14, Vitkovac 12 (6 asistencija), Bunić 5, A.Popović 8, Ivanović 2, Nikolić, Ivanov, Bost 2. Trener: Dejan Radonjić

Početak utakmice na Pecari naznačio je još jednu borbenu i neizvjesnu utakmicu. Široki je u 8. minuti vodio 15:8 nakon lijepih napadačkih akcija Borisa Baraća i Darka Planinića. No, gosti su se u završnici prve četvrtine trgnuli, a rezultat 17:14 obećavao je nastavak neizvjesnosti. Međutim, on je izostao.

Domaći košarkaši ušli su u seriju neshvatljivih pogrešaka, a promašaje ili izgubljene lopte Marka Šutala, Josipa Naletilića i Dalibora Peršića gosti su nemilosrdno kažnjavali. Drugu četvrtinu momčad iz Podgorice dobila je 6:26. Posljednje tri minute prvog dijela bile su kobne za domaćina. Crnogorci su serijom 15:0 zahvaljujući Amerikancu Geraldu Leeu i Strahinji Miloševiću došli do 23:40.

Statistika

Skokovi: 30-34

Asistencije: 18-18

Osvojene lopte: 6-8

Izgubljene lopte: 14-19

Osobne pogreške: 22-17

Činilo se u tom trenutku da je to nedostižna prednost, a pogotovo kad je Lee u 21. minuti postavio 23:42. Onda se domaćin probudio i ušao u veliku seriju. Poentirali su Šutalo, Planinić i Barać. Za šest minuta Široki je napravio 23:6 i stigao preko Baraća do izjednačenja 46:46 u 26. minuti. S tribina se zaorila pobjednička pjesma i kad se očekivao nastavak dobre igre domaćin je opet stao.

Ipak, rezultat 50:55 davao je domaćinu izglede za novu dramu i pobjedu. Pokušavali su Širokobriježani stići prednost Budućnosti. U 39. minuti Planinić je zakucao za 62:65. Sljedeći napad gostiju dobro je Široki obranio. Nakon izbačene lopte gostima je ostala samo sekunda za napad. Tu je popustila koncentracija u obrani i Aleksa Popović je pogodio ključni poen za vodstvo 62:67.

A onda je Vladimir Mihailović smirio igru, a Čedomir Vitkovac sa sedam poena u zadnjoj minuti potvrdio pobjedu Budućnosti. Gosti su dobili pljesak objektivne domaće publike. Mihailović, Lee i Vitkovac bili su najbolji u pobjedničkoj momčadi, dok su u Širokom standardno dobro odigrali Planinić, Šutalo i Barać. Širokog u idućem kolu čeka gostovanje u Kragujevcu.