Crvena zvezda nanijela Partizanu novi udarac

Ante Zovko • ponedjeljak, 12.11.2012.

Kao i Cedevita, i Partizan plaća danak napornom ritmu. Manje od dva dana poslije poraza od Brose Basketsa, Crvena zvezda nanijela je poraz 92:78 u derbiju osmog kola ABA lige.

Crveno-beli bili su odmorniji, ali i mnogo motiviraniji pred oko pet tisuća gledatelja u Pioniru, pa su već u 13 minuta ubacili 40 poena napravivši ključnu razliku u drugoj četvrtini.

Prva dionica protekla je u vodstvu Zvezde. Westermann je držao Partizan u igri s dvije trice. Krajem prve četvrtine Zvezda dolazi do dvoznamenkaste prednosti, ali Anđušić i Lučić vraćaju srbijanskog pvaka u igru. Brown i Nelson zabijali su najviše u seriji Zvezde 14:2 u drugoj četvrtini. Scott tricom u jednom trenutku postavlja 40:24.

Nazreo se tračak nade za Euroligaša kad su Westermann i Anđušić s pet poena smanjili na deset razlike, ali Zvezda je imala raspoloženije šutere. Scott pogađa tricu, Savović dodaje dva poena, pa su Partizanovi navijači utišani. Na kraju četvrtine bilo je maksimalnih 19 razlike.

U četiri minute Partizan "reže" zaostatak na devet poena, ali tu je i stao. Scott i Nelson kažnjavali su brojne izgubljene lopte i sačuvali prednost na strani Crvene zvezde koja je ovom pobjedom skočila na četvrto mjesto.

Nelson je bio najkorisniji igrač utakmice s 20 poena, četiri skoka i pet asistencija, 14 je ubacio Savović uz deset skokova. 13 je dodao Scott uz šest skokova i četiri ukradene lopte. Brown je upisao 15 poena i sedam skokova. Jedini iznimno raspoložen kod Partizana bio je Bertans s 23 poena, 12 je dodao Westermann (pet asistencija), 11 Lučić, a deset Milosavljević.