Split uzvratio Ciboni za prošlogodišnji jedini poraz na Gripama

S Gripa:Bernard Jurišić • subota, 17.11.2012.

Cibona je prošle sezone bila jedina gostujuća momčad koja se radovala pobjedi na Gripama. Splićani su čekali novu sezonu da i njih ubilježe na svoju listu pobijeđenih. Trenutak je bio pravi, nakon tri poraza u nizu i dugog puta umornih Cibona Splićani su slavili 72:62...

Split je Cibonu dočekao nakon tri poraza u tri posljednja kola, pa je pobjeda protiv najvećih rivala bila apsolutni imperativ. S druge strane Cibona je Split stigla nakon dugog puta autobusom u Ulm i na Gripama su željeli ponoviti trijumf iz prošle sezone.

Zastave i ovacije generalima

Uoči početka utakmice pljesam s tribina dobio je Zoran Milas, jedan od članova uprave zlatne generacije Žutih, kojeg je Dino Rađa izveo na centar. Oko 2.000 gledatelja (među kojima i osam navijača Cibone) ovacijama je pozdravilo povratak generala Ante Gotovine i Mladena Markača, a preko cijele tribine razvijena je velika hrvatska zastava. Navijači Splita su pritom podignuli transparent "Slobodu su dobili oni koji su je stvorili, generali hvala vam".

Splitski kapetan Josip Sobin pogodio je svoje prvo slobodno bacanje u ABA ligi ove sezone (nakon 12 promašenih), što je bio znak da bi ovo mogla biti njegova utakmica. I zaista, u prvom poluvremenu bio je "lokomotiva" Žutih ubacivši 12 poena i još jedno slobodno bacanje usput. No, imala je i Cibona odgovor u Andriji Žižiću koji je u prvih 20 minuta ubacio samo jedan poen manje.

Rezultat je "plesao" po nekoliko poena razlike na svakoj strani, a šut je mučio i jedne i druge. Marčinković je ubacio prvu tricu na utakmici tek u 17. minuti, Splićani su u prvom dijelu promašili svih pet. Mašićeva trica s istekom prvog poluvremena donijela je najveću prednost Ciboni u prvom dijelu - 35:39.

Na poluvremenu je u svlačionici Žutih ostao ozlijeđeni Ivan Mimica, što je bio veliki udarac za ionako šuterski neraspoložene Splićane. Cibona otvara drugi dio povećavši prednost na najviših 36:43, no prve trice Žutih, Vukušića, pa Krušlina i serija od 10:0 opet vraćaju Split u prednost (46:43).

Subotić je nastavio graditi napade domaćih, Dijan vrlo dobro reagirao u napadu, a Cibonu je uz Žižića u priključku držao probuđeni Kus.

U posljednju četvrtinu ušlo se s prednošću Splita 56:50, što je Vujčićevim zakucavanjem otišlo na 58:50. Ta je akcija podigla tribine i unijela novu energiju u domaće redove, pa su u 35. minuti polaganjem Dijana Splićani otišli na najviših 65:54.

Utakmica je time definitivno prelomljena, Cibona više nije imala energije za povratak u utakmicu. Zakucavanje Sobina za stavilo je točku na i, a pobjeda je na kraju zaokružena na 72:62. Trijumf su Splićani proslavili zagrljeni zajedno s 2.000 navijača na centru, uz pjesmu "Lijepa li si", kojoj su se priključili i gostujući navijači.

Josip Sobin je utakmicu završio sa 17 poena, šest skokova i četiri asistencije, Dijan je ubacio 13, uz osam skokova i tri asistencije, Subotić je uz 11 poena imao i sedam asistencija. Kod Cibone je najbolji bio Andrija Žižić sa 17 poena, jedini dvoznamenkasti uz njega bio je Strawberry s 10.

• Obrisan korisnik19.11.2012. u 16:09
    da ne bi došlo do zabune. građani grada Zagreba su porezni obveznici. domaće i strane kompanije ne prodaju svoje proizvode samo u zagrebu već po cijeloj hrvatskoj. ali eto nekim čudom imaju potrebu da se reklamiraju samo u u zagrebu. Malo političkog diktata.To je nadasve dovelo do toga da hrvatski... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik19.11.2012. u 12:33
    p.s. koliko je uostalom rođenih splićana čak i u ovoj momčadi splita?spličani nisu reinholdt (danska), krušlin (zg), kraljević (mostar), dijan (zadar) i katić (ploče).to ne pišem iz namjere da obezvrijedim silan trud koji rade u kk split, nego ti ukazujem na činjenicu da niti ova,ultra jeftina... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik19.11.2012. u 12:17
    @r ubio...i ti mlatiš praznu slamu...prirez plaćaju GRAĐANI grada zagreba, kojih ima oko 800 000! ako netko nije rođeni zagrepčanin a živi u Zg i ne želi plaćati prirez i ne želi da njegovi novci idu ciboni, dinamu, co zagrebu, vk mladosti, itd. neka se vrati od kuda je i došao u Zg-vrlo... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik19.11.2012. u 10:46
    Vi Zagrepčani kao centrala imate 90% zastupstva registriranih u svome gradu pa nije ni čudo da vam se prirez puni toliko da možete finansirati promašaje poput Cibone i Dinama,koji su prvenstveno platforma za ubiranje novca od transfera.U njima najčešće ili 90% posto ne igraju Zagrepčani.
  • Obrisan korisnik19.11.2012. u 09:45
    ajde više sjašite s tim 'novcima Hr poreznih obeznika'! koliko RETARDIRANI I ZLOBNI morati biti da stalno ponavljate tu izmišljotinu?!cibonu sponzoriraju samo GRAĐANI GRADA ZAGREBA i PRIVATNE strane i Hr KOMPANIJE.niti jedna firma koja je u vlasništvu Hr države NE sponzorira cibonu! to nije slućaj... [više na forumu]