24 razlike protiv MZT-a za povratak Igokee na prvo mjesto

Ante Zovko • subota, 17.11.2012.

Igokea je upisala jednu od lakših pobjeda ove sezone, 79:55 protiv MZT-a, u devetom kolu ABA Alige koju opet predvodi, makar bar privremeno, ovisno o rezultatu Partizana.

Porazi od Cedevite i Zadra arhivirani su, Igokea se vratila na pobjedničku stazu i deklasirala makedonski MZT koji nikad nije imao šanse u Laktašima.

Šuteri doprvaka Bosne i Hercegovine, prije svih Dozet i Brkič, bili su raspoloženi, pa se razlika konstantno povećavala. Poslije prvih deset minuta bilo je 23:14, poslije dvadeset 41:28.

Treći period bio je najneefikasniji s obje strane, ali Igokea nije dopustila povratak MZT-a. Vodstvo je iznosilo 57:37 na kraju treće četvrtine, što je značilo lagano privođenje susreta kraju.

Dozet je postigao 20 poena, Brkić 18 dodavši devet skokova. Hammonds je imao osam skokova i pet poena, a Jorović 14 poena, četiri skoka i dvije asistencije.

Najučinkovitiji kod gostiju bili su Stojanovski (14 poena, pet ukradenih lopti) i Čekovski (14 poena, šest skokova, tri asistencije), dok Gečevski nije uspio ponoviti predstavu kao protiv Cedevite (dva poena, sedam skokova).

Hoće li Igokea zadržati prvu poziciju, ovisi o ishodu dvoboja Euroligaša Union Olimpije i Partizana.