Cedevita uz dosta muke prekinula niz Mađara protiv Hrvata

Iz Doma sportova:Edvard Burić • nedjelja, 18.11.2012.

Mađarski Szolnoki jedine dvije pobjede ove sezone u ABA ligi ostvario je protiv hrvatskih klubova, a dugo je bio u igri da nastavi taj niz. Međutim, Cedevita je unatoč problemima kroz svih 40 minuta, stigla do pobjede 91:86 i tako ostavila Mađare na svega dvije pobjede te zadržala treću poziciju iza Igokee i Partizana...

Hrvatski euroligaš uz dosta je problema došao do šeste pobjede u regionalnoj ligi. Mađari su se u utakmici s puno koševa dugo držali, na kraju skoro iznenadili, ali kući odlaze praznih ruku.

Cedevita se nadala da će nakon rovovskih 50 minuta protiv Žalgirisa, ovu utakmicu odraditi uz nešto manje energetske potrošnje. Nije bilo tako. Iako je krenulo vrlo dobro za momčad Bože Maljkovića.

Brzi napadi s jedne i druge strane, bolja preciznost s Cedevitine i nešto više skokova donijeli su Zagrepčanima prednost nakon prve četvrtine. Poslije koša Bilana Cedevita je imala 23:14, igrala lepršava i lomila protivnika. Gostujući trener u tom je trenutku uzeo minutu odmora i prekinuo raznovrsnost Vitamina u napadu. Nakon deset minuta gosti su se primakli na 28:24.

Tada ništa nije slutilo na veće probleme za Cedevitu. Gosti su malo po malo prijetili, zabijali s vanjskih pozicija (7/10 trica na poluvremenu) i na veliki odmor otišli s 51:47.

U nastavku je Cedevita stisla obranu, ali u napadu nije sve teklo glatko. Malo se osjetio Žalgiris od prije tri dana pa su neke lopte iscurile. Zagrepčani su se trudili, ali ni nakon 30 minuta igre nisu imali prednost (65:68).

U posljednoj četvrtini Cedevita je maksimalno "grizla" u obrani, Nurkić je odigrao vrlo dobru rolu, no Mađari su se odupirali i imali prednost 83:80. Wright (šest od posljednjih 11), Andrić (dva slobodna bacanja) i Gelabale (trica za 85:83) ipak su bili koncentrirani i donijeli pobjedu Zagrepčanima.

Cedevitu je do pobjede predvodio Bracey Wright s 18 koševa, pet skokova i četiri asistencije. Mickael Gelabale je dodao 15 poena, a Predrag Šuput 14 uz pet skokova. Kod gostiju najbolji Brandon Gay s 18 koševa i Balazs Simon sa 16 poena.

• Obrisan korisnik19.11.2012. u 10:36
    ovo je sada vec zabrinjavajuce lose. Iste stvari se ponavljaju vec 2 mjeseca, nema obrane,nema rotacija,nema volje.... Madjari nisu losi ali?????
  • Gomez6919.11.2012. u 00:38
    očito da hrvatski klubovi vole darivati mađare-debitante.