Slavlje Partizana u dramatičnom ogledu euroligaša

Lovro Štrbinić • ponedjeljak, 19.11.2012.

U posljednjoj utakmici devetog kola regionalne ABA lige "euroligaški" ogled odigrali su Olimpija i Partizan. Na kraju je u utakmici kojoj nije nedostajalo neizvjesnosti slavio srpski prvak...

Deveto kolo regionalne lige zaključeno je "najzvučnijim" ovotjednim susretom. U Ljubljani su snage odmjerili sudionici Eurolige Olimpija i Partizan, s gostima u potrazi za povratkom na vrh poretka.

U prvoj četvrtini na krilima Vladimira Lučića, koji je zabio 11 poena u uvodnih deset minuta, Partizan je odmah preuzeo rezultatsku inicijativu. Domaćini su se na prijelazu četvrtina približili, ali ubrzo serijom koševa crno-beli odlaze na deset poena prednosti (36:26).

U 17. minuti nakon ubačaja Milutinova Partizan ima i +14, a do isteka poluvremena to pada na deset razlike (48:38). Na isti način igralo se i početkom nastavka, a manjom minutažom Lučića zbog problema s osobnim pogreškama krenuli su i problemi Partizana.

Uz nekoliko ubačaja Blažiča i Prepelića Olimpija prvo potpuno smanjuje zaostatak, a tricom spomenutog Prepelića u 29. minuti dolazi u vodstvo 61:60. Uslijedilo je potom dramatičnih posljednjih deset minuta susreta.

Mini serijom gosti odlaze na pet poena prednosti, ali uskoro se sve vraća na početak. Ipak, nekoliko vezanih grešaka igrača ljubljanskog kluba omogućava Partizanu da poenima s linije slobodnih bacanja dođe do prednosti 80:76, što je i prelomilo susret. Na kraju je na semaforu pisalo 86:82 u korist srpskog predstavnika.

U redovima pobjedničke ekipe Lučić je ostao na 13 poena iz prvog dijela, a po 12 poena pridodali su Musli i Gordon. S druge strane, Blažič je ubacio 22 poena uz šut za dva poena 8/9, dok su Baynes i Prepelić ostali na učinku od 16 poena.