1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 23.11.2012, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 250
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Siniša Premužaj (Varaždin), Goran Loparac (Sladoljevci)
Slaven Belupo

S Maksimira:Maj Gašparac, Ante Dubravac • petak, 23.11.2012.

U prvom susretu 17. kola MAXtv Prve lige Lokomotiva je na Maksimiru dočekala Slaven Belupo. Domaćini su iskoristili lošu večer gostujućeg vratara Rodića te došli do sigurne pobjede te barem privremeno zauzeli drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Početak dvoboja treneri su dočekali u različitim raspoloženjima. S jedne strane domaćini već tri kola ne znaju za poraz dok je Roy Ferenčina zbog ozljeda imao velikih problema kako uopće sastaviti prvu jedanaestoricu.

Uvodne minute susreta prošle su u izjednačenoj igri na sredini terena, a prvu pravu priliku propustili su gosti u 11. minuti kada je Mateas Delić primio loptu u domaćem šesnaestercu, ali je njegov udarac otišao preko gola. U 20. minuti uzvratili su domaćini preko Zakarića koji ipak puca preslabo pa nije bilo problema za vratara Rodića.

Pet minuta kasnije domaćini su došli do vodstva. Antolić je primio loptu na dvadesetak metara i kada je vidio da ga nitko ne napada preciznim udarcem je pogodio donji lijevi kut za 1:0. Međutim samo dvije minute kasnije Slaven Belupo se vratio u igru. Delić je uputio udarac iz daljine, Picak je odbio loptu, koju u mrežu iz blizine šalje Martin Šaban.

Prije odlaska na odmor iz slobodnog udarca je zaprijetio Kramarić međutim rezultatske promijene nije bilo pa je prvih 45 minuta završilo rezultatom 1:1.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Lokomotiva je ponovo povela. U jednoj situaciji koja nije previše obećavala Barbarić je uputio udarac s više od 30 metara udaljenosti, a vratar Rodić je potpuno krivo procijenio let lopte koja je završila u mreži.

U 63. minuti iz slobodnog udarca s 25 metara je pokušao Zakarić, međutim lopta je otišla malo pokraj lijeve vratnice. Pet minuta kasnije Delić je u svom šesnaestercu neoprezno srušio Kramarića, a sudac Marko Matoc je pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu u sigurnih 3:1 pretvorio je Andrej Kramarić čime je došao do svoga 11. pogotka te se izjednačio na vrhu ljestvice strijelaca sa Sammirom.

Odličnu priliku za novi pogodak Lokomotive propustio je Boras nakon brze kontre, ali je njegov udarac zaustavio Rodić. Treći pogodak je očito totalno poremetio goste koji do kraja susreta nisu ozbiljnije zaprijetili pa je Lokomotiva susret rutinski privela kraju i došla do vrijednih bodova.

U idućem kolu Lokomotiva opet igra na Maksimiru, ali kao gost protiv Dinama dok će Slaven Belupo dočekati Osijek.

• greenhorn24.11.2012. u 17:09
    kakve veze oni imaju s ičim... samo navodim klubove koji trljaju ruke kad velebna dinamova škola proizvede talenta, jer bu ga zakaparili prije punoljetnosti. Al sve 5, neka se mi dicimo time... 11 poraza zaredom i obaranje negativnih rekorda u gol razlici je u 3. planu, dokle god smo servis za... [više na forumu]
    greenhorn
  • Obrisan korisnik24.11.2012. u 04:28
    Gledaj iskreno Hajduk zadnjih 12 godina je igrački jadan klub pa nemaš šta očekivati jer je uništen od rukovodstva koje nikada neće odgovarati a počelo je 95. Ti šta su igrali protiv Debrecena i Shelbourna ne bi u Mosora ( Graniću vjera nalaže da ne napravi faul :D) bili pojačanja u to vrime svaka... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.11.2012. u 03:57
    Aj ti usporedi Lyon i Debrecen u europskim okvirima pa možemo pričati. Domaća zadaća ;)
  • Obrisan korisnik24.11.2012. u 03:37
    Barem nisu one dugačke masne iz Lyona koje se nisu smjele prikazivati u terminu prije 00:00 jer su bile 18+.
  • Obrisan korisnik24.11.2012. u 03:15
    Bar nisu Debrecinke, Shelbourne i Žilavke :)