Sjajno šutersko poluvrijeme Širokom donijelo uvjerljivu pobjedu protiv Splita

Iz Širokog Brijega:Bernard Jurišić • subota, 24.11.2012.

Široki je sjajnim šuterskim poluvremenom, u kojem je osam njegovih igrača pogodilo tricu za ukupnih 10 trica iz 12 pokušaja, ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Splita u 10. kolu ABA lige. Jedino pozitivno što Splićani mogu ponijeti iz loše predstave u Širokom Brijegu su prve seniorske minute 17-godišnjih juniora Jukića i Bendera...

Splićani su u Široki Brijeg stigli bez prvog strijelca Mimice, ali i bez pričuvnog razigravača Marinellija, koji se ozlijedio na treningu dan ranije. Među 12 su tako ušla i dvojica juniorskih reprezentativaca - Ivan Jukić i Ivan Bender.

Široki je otvorio utakmicu kao iz najboljih snova. Šut je domaćine krenuo sa svih strana, praktično od prvog napada Široki kao da nije mogao promašiti. Šutalo, Ramljak, Naletilić, Peršić, Bošnjak "sijevali" su s vanjskih pozicija, a u reketu je Darko Planinić lako izlazio na kraj sa splitskim centrima.

Semafor je iz splitske perspektive izgledao užasno, baš kao i igra u prvoj četvrtini. Tek je Krušlin bio na više od dva ubačaja (8), a trener Erjavec već je u prvih 10 minuta izrotirao čak 11 igrača, pa je svoj seniorski debi dočekao i 17-godišnji Jukić.

Ništa nije pomagalo, što god je pokušao splitski trener sve je padalo u vodu sjajnom šuterskom partijom domaćih. Prednost je rasla iz minute u minutu, od 23:8, preko 41:16 do gotovo nestvarnih 55:23 dvije minute prije poluvremena.

Objašnjenje za rezultat 59:30 na poluvremenu bilo je lako pronaći. Široki je u prvih 20 minuta za pogodio 10 od 12 pokušaja za tricu (83%), a čak osam igrača Širokog pogodilo je tricu. Za dva su domaćini bili tek nešto malo lošiji, pogodili su 10 od 15 pokušaja (67%). Takvoj bi šuterskoj dionici teško odoljela i znatno kvalitetnija momčad od Splitove.

U trećoj četvrtini Splićani su se malo stabilizirali, no nije to bilo dovoljno za išta više od zadržavanja ogromnog minusa da ne bude još gori. Nakon najviših 67:32 spustili su se Žuti jednom ispod -30 (69:41), no u posljednju četvrtinu ušlo se s točno toliko prednosti Širokog (75:45).

U posljednjoj četvrtini Dijan je spojio dva dobra napada za 79:54, no opet se Široki brzo vratio nakon osobne Vukušića i tehničke Sobina na 30+. Jedino vrijedno pamćenja u splitskoj momčadi je seniorski debi dva juniora, nakon Jukića u drugom dijelu zaigrao je i Ivan Bender. Sve ostalo s večerašnje utakmice Splićani će nastojati što prije zaboraviti.

Slavlje Širokog pojačao je na kraju s dvije trice 17-godišnji Mijo Babić, koji je Široki odveo do visokih 99:61, a "stotku" je ubilježio drugi "poletarac" domaće momčadi Domagoj Bošnjak s linije slobodnih bacanja. Splitske muke zausavile su se na konačnih 101:64.

Darko Planinić s 26 poena i 10 skokova bio je najbolji kod Širokog, Šutalo je ubacio 13, Ramljak i Barać po 11. Kod Splita je po 14 poena ubacila trojka Krušlin, Sobin, Dijan.

• narada10825.11.2012. u 12:43
    zalosan poraz zutih, ali opet potvrda da za kosarku ne trebas puno novaca ili "Amerikance". Jedina utjeha je da su ih busili i mlade hrvatske nade sa druge strane.