Igokea zadržala prvo mjesto tijesnom pobjedom kod fenjeraša

Ante Zovko • subota, 24.11.2012.

Osmom pobjedom u desetom kolu ABA lige, 82:78 protiv Szolnokija, Igokea nastavlja predvoditi regionalno društvo. Radnički je dobrano namučio Budućnost čiji su igrači bili koncentriraniji u završnici odlučenoj s linije slobodnih bacanja.

Igokea je zamalo izbjegla krivi korak u Mađarskoj kod posljednjeplasiranog Szolnokija. Utakmica je odlučena serijom 6:0 sredinom posljednje četvrtine uz poene Jorovića, Hammondsa i Joksimovića. Od tada je sve prošlo prema željama gostiju koji su do kraja održavali takvu, manju ili veću prednost. U zadnjoj minuti vodili su sedam razlike, da bi Šehović tricom uljepšao dojam Mađarima.

Prije toga momčadi su se izmjenjivale u vodstvima, a najveće je bilo plus osam Igokee sredinom druge četvrtine. Dok su skakački momčadi bile podjednake, Igokea je imala četiri osvojene lopte više i četiri izgubljene manje.

Bader je iskoristio neigranje Edwardsa i razmahao se s 20 poena i 12 skokova. 17 je dodao Šehović (pet skokova, tri asistencije). Po 17 ubačaja za Igokeu imali su Jorović (četiri skoka, tri asistencije) i Dozet (osam skokova), 12 je dodao Hammonds, imao je isto toliko asistencija. Po deset su postigli Komatina i Šulović.

Budućnost je upisala petu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima, treću u ABA ligi, 80:78 protiv Radničkog. Ušla je u neizvjesnu završnicu iako je u trećoj četvrtini imala dvoznamenkastu prednost.

Nakon dosta izmjena vodstva (bilo je 45:44 na poluvremenu za Radnički), crnogorski je prvak ostavio Radnički četiri minute bez ubačaja i napravio seriju 10:0, pola od toga s linije slobodnih bacanja. Gosti se nisu dali i odmah i s 8:4 vraćaju se na 57:52 u 26. minuti. Došlo je do izjednačenja u posljednjoj četvrtini, ali srbijanska momčad nije prešla u vodstvo. Dapače. Budućnost je prijetila da će prelomiti utakmicu, ali nije uspjela.

U zadnju minutu ulazi se sa 75:75 poslije Worthingtonova dva poena koja su bila i posljednja iz polja na utakmici. Odlučila su slobodna bacanja. Mijatović je približio Radnički na 79:78, Milošević postavlja konačni rezultat, a ključni potez napravio je Vitkovac napadačkim skokom koji nije ostavio vremena gostima za povratak.

Lee je upisao 20 poena za Budućnost, Popović 14 (osam skokova), a Vitkovac (sedam skokova) i Bost po 13. Ćapin postigao 17 za goste, Amaning i Worthington po 13.