1. Hrvatska nogometna liga, 17. kolo, 25.11.2012, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 4.000
Suci: Danijel Trampus, Dalibor Conjar, Miro Grgić (svi Osijek)
Zagreb
Zagreb
Besart Abdurahimi 50'
1:0(0:0) Dinamo
Dinamo

Borna Rupnik • nedjelja, 25.11.2012.

Posljednju utakmicu kola u Kranjčevićevoj su odigrali gradski rivali Zagreb i Dinamo, a za veliko slavlje domaćina pobrinuo se Besart Abdurahimi početkom nastavka...

Ante Mitrović
78'
20
Denis Kolinger
83'
8
Sven Dedić
85'
Ante Čačić

Nakon poraza od Rijeke i Splita, maksimirski su Modri po treći puta ove sezone posrnuli u - Kranjčevićevoj, na gostovanju kod posljednjeplasiranog Zagreba. Trener svih trenera, Ćiro Blažević, tako je poslije dva minimalna poraza od Hajduka i Slaven Belupa napokon ubilježio svoju prvu pobjedu u drugom mandatu na klupi Pjesnika.

Dinamo je očekivano preuzeo konce igre u svoje ruke, a činilo se da je samo pitanje vremena kada će momčad Ante Čačića povesti.

Hajdukovci na tribinama

Utakmicu Zagreba i Dinama u Kranjčevićevoj uživo su pratili i nogometaši i stručni stožer splitskog Hajduka. Momčad Miše Krstičevića u subotu je gostovala u Osijeku, gdje je odigrala neriješenih 0:0, a u utorak će gostovati u Zelini, u prvoj utakmici četvrtfinala Hrvatskog kupa.

Fatos Beqiraj pogodio je glavom vratnicu, a Mehmed Alispahić dva je puta bio usred kaznenog prostora na čistom udarcu, no nije uspio pronaći put do mreže. Prilike je uglavnom stvarao Šime Vrsaljko s desne strane, da bi u 26. minuti Alispahić s lijeve strane pronašao Antu Rukavinu, no i on glavom promašuje okvir gola.

Zagreb se krajem prvog poluvremena napokon oslobodio pritiska, no Lovro Medić nije uspio opasnije zaprijetiti Ivanu Kelavi kada mu se otvorila prilika te se na odmor otišlo bez pogodaka.

Mreža se pak zatresla na početku drugog poluvremena, i to ona Dinamova.

Prekršajem je u 50. minuti bio zaustavljen Hrvoje Štrok, no sudac Danijel Trampus pustio je prednost, a Damir Šovšić pronašao natrčalog Besarta Abdurahimija na pet metara, koji silovito pogađa za vodstvo Zagreba.

Dinamo je potom krenuo po izjednačenje, no nije stvarao izrađene prigode pred mladim Dominikom Livakovićem, da bi s druge strane pogodak Štroka bio poništen zbog suđenog zaleđa.

Vrlo blizu izjednačenju bio je reprezentativni branič Josip Šimunić u 68. minuti, kada je iz blizine pucao preko gola, a u samoj završnici Dinamo je imao i brojčanu prednost na terenu. Naime, nakon gužve na sredini terena i malo naguravanja, na prijevremeno je tuširanje poslan Zagrebov branič Safet Nadarević.

Ipak, Pjesnici su se obranili unatoč konačnoj opsadi svog gola i dobre prilike Alispahića iz prekida te posljednjoj akciji u koju se uključio i vratar Kelava.

Blaževićevi nogometaši sada za pretposljednjim Zadrom zaostaju samo jedan bod, a mjesto izvan zone ispadanja bježi im sedam bodova. Dinamu pak ostaje osam bodova prednosti pred Rijekom, a sljedeću će utakmicu hrvatski prvak igrati protiv Lokomotive, u petak na Maksimiru.

• Obrisan korisnik26.11.2012. u 23:40
    Ne kužim ove koji se čude kad zadnji dobije prvog... Pa to su za takve momčadi najlakše tekme. Bitno je da se ne useru na početku, odnosno prije nego tekma počne... Ako im to uspije, nemaju se čega bojati, jer niti njihovi navijači ne vjeruju da mogu pobjediti, ali se nadaju da će junački pasti. To... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.11.2012. u 21:01
    Evo dima iz Maksimira,Čačić je bivši,a Kruno se vratio,,Mamić i Medić se takmiče ko će više trenera promijeniti,Medo vodi 2012.
  • Obrisan korisnik26.11.2012. u 19:35
    Kako god izgledalo ipak nije namješteno,to je vidio onaj ko je bio na tekmi.Nego Dinamo je bez Samira prosječna hnl ekipa a ZG se nabrijao, Čiro je stari motivator.
  • Obrisan korisnik26.11.2012. u 16:03
    Evo, za sve koji tvrde da je utakmica Zagreba i Dinama bila namjestena. Vec sam pisao o tome, a sad su tu i videi i lijepo pise. Uzivajte. http://www.hrsport.net/blogovi/451271/fanatik/halilovicu-od-koga-si-vec-stigao-nauciti-ovakve-stvari/