Krka odnijela tijesnu pobjedu u slovenskom derbiju

Lovro Štrbinić • ponedjeljak, 26.11.2012.

U slovenskom derbiju u sklopu desetog kola regionalne košarkaške lige Krka je odnijela pobjedu nad Olimpijom. Za konačnih 79:76 najzaslužniji su bili Murić i Lorbek...

U posljednjoj utakmici desetog kola ABA lige u Novom Mestu je gostovala Olimpija. Slovenski derbi na kraju je pripao domaćinima, koji su tako došli do pete ovosezonske pobjede i sedme pozicije na tablici.

Nakon prve dvije četvrtine košarkaši Krke stvorili su prednost od 11 poena razlike, no u trećoj se Olimpija vratila u igru. Ipak, u neizvjesnoj završnici Krka je kontrolirala rezultat i s tri poena prednosti dočekala istek 40. minute.

Pobjednike je predvodio Domen Lorbek s 20 poena, pet skokova i tri asistencije, čime je zaslužio titulu najkorisnijeg igrača susreta. Njemu uz bok bio je također strijelac 20 poena Edo Murić, uz šest skokova i četiri asistencije, te Lučić s 15 poena i osam skokova.

Momčad iz Ljubljane predvodio je, pak, Dino Murić s 16 poena, a tri manje ubacio je Baynes, čemu je pridodao i deset skokova. Dvoznamenkasti strijelac bio je još Prepelič s 12 poena.