Hrvatski nogometni kup, Četvrtfinale, 27.11.2012, 14:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 200
Suci: Marko Matoc (Zaprešić), Hrvoje Menđušić (Vinkovci), Jerko Crnčić (Vrbovec)
Lokomotiva
Lokomotiva
0:0(0:0) GOŠK Dubrovnik
GOŠK Dubrovnik

Lokomotiva prvi put u polufinalu Kupa, prolaz potvrđen remijem

Ivor Krapac • utorak, 27.11.2012.

Nogometaši Lokomotive osigurali su nastup u polufinalu Kupa Hrvatske, u svojoj najuspješnijoj sezoni u ovom natjecanju. Momčad Tomislava Ivkovića je u uzvratnoj utakmici četvrtfinala na Maksimiru odigrala bez golova protiv dubrovačkog GOŠK-a, zadržavši prednost iz prvog susreta...

Lazar Zečević
73'
18
Nemanja Čečur
75'
15
Antonio Dragić
83'
Milan Petrović

Nakon prošlotjednih 1:0 u Dubrovniku, s odlučujućim pogotkom Andreja Kramarića, nogometaši Lokomotive osigurali su ukupnu pobjedu u ogledu s trećeligašem GOŠK-om u četvrtfinalu hrvatskog Kupa. Uzvrat je odigran u utorak poslijepodne na Maksimiru, a okončan je bez pobjednika, čime je momčad Tomislava Ivkovića osigurala prvo polufinale ovog natjecanja u klupskoj povijesti.

Lokosi u uzvratu nisu opravdali očekivanja protiv trenutno desetoplasirane momčadi 3. HNL - Jug, ali konačni rezultat gurnuo je slabiji dojam u drugi plan. U prvom poluvremenu je na domaćoj strani najopasniji bio Andrej Kramarić, čovjek odluke u prvoj utakmici, a najozbiljniju gostujuću prijetnju je udarcem iz daljine uputio Ante Ivanišević.

Drugo poluvrijeme bilo je zanimljivije, ali ni tih 45 minuta nije donijelo pogodak. Za goste je dvaput u prilici bio Ivo Caput, kojega je svojim obranama razoružao Lokomotivin vratar Dominik Picak, dok su kod domaćina opasni bili Marko Pjaca, Andrej Kramarić i Mario Šitum.

No, GOŠK-ov vratar Dalibor Kristić nije propustio nijednu loptu u svoju mrežu, pa su, bez obzira na ispadanje u četvrtfinalu, gosti iz Dubrovnika mogli biti zadovoljni barem utjehom da u uzvratu nisu izgubili od trenutno četvrtoplasirane momčadi MAXtv Prve lige.

Lokomotiva se, pak, može pohvaliti da je postala prvi ovosezonski polufinalist Kupa Hrvatske.

• Obrisan korisnik28.11.2012. u 14:55
    jel vi smi mislite da lokomotiva mozda nema kvalitetu? pa zato tako pisete? jos nisam niti jedan klub cuo da nije pohvalila lokomotivu kak igra... ali naravno ima vise forumasa nego ljudi na tribini koju sve znaju kak lokomotiva igra i kaj ce ili nece osvojit ove sezone. dodji te gledat te klince i... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik28.11.2012. u 00:46
    ako lokomotiva osvoji kup, bit će u vitrinama dinama, pa će 2088. zdravko mamić IV. koji nema veze sa ovim zdravkecom to pripisat dinamu, kao i godine haška i garđanskog
  • Obrisan korisnik27.11.2012. u 19:13
    al su se napatili. očekujem da u polufinalu izvuku cibaliju ili zadar ako prođe.
  • Obrisan korisnik27.11.2012. u 18:38
    Čestitke Dubrovčanima na časnom rezultatu a i čestitke Lokosima na povjesnom uspjehu u Hrvatskom kupu
  • nido27.11.2012. u 18:35
    Ovo je plan ŽNJ tj. da se Lokose ove sezone izvede u Europu i to putem osvajanja kupa Hrvatske ;-)))