Split nastavio pobjedničku seriju na Gripama, stao niz pobjeda Budućnosti

S Gripa:Bernard Jurišić • subota, 01.12.2012.

Pobjednička serija na Gripama je nastavljena. Nakon Crvene zvezde, Cedevite, MZT-a i Cibone na Gripama je oružje položila i podgorička Budućnost VOLI, koja je u Split stigla s nizom od šest pobjeda. Nakon lošeg otvaranja, Splićani su agresivnošću "ubili" agresivnu igru gostiju...

Budućnost je u Split stigla u seriji od šest pobjeda u ABA ligi i Eurokupu, a Splićani su ih dočekali željni novi domaće pobjede, nakon uvjerljivog poraza u Širokom Brijegu. Veliki problemi s vanjskom linijom Splićane su zabrinjavali jer je na drugoj strani stajala momčad koja puno rotira i igra iznimno agresivno na svim dijelovima parketa.

Gosti su bolje ušli u utakmicu, a već nakon tri i pol minute Vukušić je imao tri osobne. Budućnost je puno mijenjala, a s čak šest napadačkih skokova na kraju prve četvrtine imali su osam poena prednosti (14:22). Osim Vujčića nitko od Splićana nije izgledao raspoložen.

Vanjska linija u "autu"

Puno problema splitski je trener Mladen Erjavec imao sa sastavljanjem vanjske linije za večerašnju utakmicu. Uz Tonija Katića koji odavno nedostaje, i drugi mladi razigravač Paolo Marinelli nije mogao nastupiti zbog ozljede zgloba. Ivan Mimica prisilno se skinuo iako ozljeda lista još nije zaliječena, a dan uoči utakmice trening je propustio i Srđan Subotić, kojeg je pokosila viroza.

Otvaranje druge četvrtine izgledalo je puno bolje. Na agresivnu igru Budućnosti odgovorili su Žuti, zatvorili reket i pojačali obranu, a na drugoj strani Vujčić i Krušlin pronalazili su rješenja za sve obrane gostiju. S po 12 poena svaki, njih dvojica zabila su čak 24 od početnih 29 poena Splita. Nakon početne serije 8:0 koja ih je vratilau egal, tricom Dijana Žuti su poveli (34:31) i na poluvrijeme otišli s dva poena prednosti.

Treću četvrtinu serijom od sedam poena otvara Vukušić, pa Splićani u 24. minuti odlaze na najvišu prednost 43:36. Goste u utakmicu vraća Aleksa Popović, najprije tricom s osam metara, a potom i polaganjem za 43:42. No, Vukušić je nastavio s dobrom četvrtinom, u posljednjoj minuti Žuti su otišli na 52:44 i sa šest poena prednosti ušli u posljednju četvrtinu.

Vujčić otvara posljednji period sa šest poena u nizu i odvodi Split prvi put na dvoznamenkastu prednost. No, Budućnost se ne predaje, u tri minute serijom 7:0 spušta zaostatak na 58:54 i opet "otvara" utakmicu četiri minute prije kraja. Došli su gosti na 61:58 i imali napad, ali Vukušić presijeca loptu i polaže u kontri za 63:58 minutu prije kraja.

U zadnjih 60 sekunda krenulo je "bombardiranje". Trica Mihailović, trica Krušlin, trica Ivanović od table za 66:64, 22 sekunde prije kraja. Potom su krenula slobodna bacanja, mirne su ruke bili Mihailović i Ivanović kod gostiju, ali i Mimica i Subotić na splitskoj strani i Žuti su uspjeli sačuvati novu domaću pobjedu 71:69.

Nikola Vujčić bio je prvo ime susreta s 20 poena, pet skokova i tri asistencije, Krušlin je dodao 15, Subotić je uz 13 poena imao šest asistencija, 13 je ubacio i Vukušić. Kod Budućnosti je Aleksa Popović zabio 14, Lee 11, Mihailović 10.

• Obrisan korisnik02.12.2012. u 12:37
    teško je očekivati da će erjavec stavljati mlade igrače u utakmicama gdje odlučuje jedna lopta. i to je razumljivo. problem je kada ih stavi u utakmicu u kojoj gubimo 20 razlike što oni i dalje ništa ne pokazuju.
  • narada10802.12.2012. u 12:29
    ovo sa ne-igranjem Reinholta ima vrlo jednostavan razlog. Decko je van forme. Povjerite statistike zadnjih tekma. Erjavcu je takav Mimica korisniji od Reinholta, to treba ispadati kao lekcija za mladog Danca.
    narada108
  • rajon rondo02.12.2012. u 11:02
    erjavcu mladi igrači služe da popuni zapisnik, koja svrha igranja aba lige ako mu mladi i talentirani igraci sjede zabetonirani na klupi. ne volim duška vujoševića jer je prostak i primitivčina... ali..čovjek igra euroligu sa klincima od 19-22 god. i nitko ih ne razbija kao cedevitu. hrvatski... [više na forumu]