MaxTV Prva liga, 18. kolo, 01.12.2012, 15:00 h, Pula, stadion Aldo Drosina, gledatelja: 1.000
Suci: Ante Vučemilović-Šimunović (Osijek), Petrović (Valpovo), Barišić (Osijek)

Josip Piršljin • subota, 01.12.2012.

Važnu utakmicu odigrali su Istra 1961 i Zadar, momčadi iz donjeg dijela ljestvice MAXtv Prve lige. Iako su domaći poveli već u prvoj minuti iz jedanaesterca, Zadar je uspio izjednačiti i bio je blizu preokreta. Zeleno-žuti su cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje, a pred kraj je i Zadrov nogometaš dobio crveni karton.

Josip Ivančić
60'
14
Ivan Ćurjurić
62'
2
Josip Bilaver
90'
Ferdo Milin

Istrani su u ovaj susret ušli odlučniji nego inače. Znali su da od početka moraju pritisnuti obranu Zadra kako ne bi upali u probleme što im se događalo u zadnje dvije utakmice. Trener Igor Pamić pobjedu je praktički proglasio imperativom s obzirom na stanje na tablici.

Zadar je uoči dvoboja na Aldo Drosini bio na 11. mjestu, a Istra je bila pozicionirana dva mjesta više i imala je šest bodova prednosti nad Zadranima. Pamić nije mogao računati na ozlijeđene Ottochiana i Čagalja, dok je Ferdo Milin bio bez Banovića koji je skupio tri žuta kartona.

Odmah iz prvog napada Istra je zabila za vodstvo od 1:0. Sandi Križman se našao u kaznenom prostoru Zadra gdje ga je gostujući vratar Antonijo Ježina srušio i sudac je dodijelio jedanaesterac Istri unatoč velikim prosvjedima Zadrana koji su smatrali da je preoštar.

Stipe Bačelić-Grgić je odlučio izvesti udarac s bijele točke i bio je uspješan. Istra je povela već u prvoj minuti, no izostao je očekivani daljnji pritisak na obranu plavih. Zadar se bolje postavio, te se do kraja prvog poluvremena igra premjestila na sredinu terena. Bačelić-Grgić je još jednom pokušao, no udarac mu je otišao preko vratnice.

Prije odlaska na odmor zeleno-žuti su ostali s igračem manje nakon što je dva žuta kartona skupio Slavko Blagojević. Bez obzira na to, početkom nastavka su bili bolji i pritiskali su obranu gostiju kako bi došli do povećanja vodstva, ali Zadar se "othrvao" i uskoro je preuzeo inicijativu.

Milinovi igrači su se ohrabrili i napali Puljane, a kao rezultat toga došao je izjednačujući pogodak u 72. minuti. Zabio je Stipe Perica nakon vrlo lijepe asistencije Josipa Ivančića. Mogli su plavi i do vodstva desetak minuta kasnije kada je Luka Begonja pucao, a Božidar Radošević jedva obranio.

Par minuta prije kraja pokazan je novi crveni karton na utakmici. Ovog puta zaradio ga je Zadrov Ivančić, asistent kod izjednačujućeg gola, zbog oštrog prekršaja. Iako su momčadi igrale otvoreno na samom kraju, više nije bilo golova, te su Istra i Zadar ostali na udaljenosti od šest bodova.

• Obrisan korisnik02.12.2012. u 10:07
    "Mali" Perica jako interesantan , kod gola okrenuo stopera kao da ga nema mislim Zgrablica , a Istra sve gora i gora ...
  • radigosa01.12.2012. u 19:20
    Gledao tekmu. Nikada lošija Istra. Očajan Zadar. I jedni i drugi ovakvi nemaju što tražiti u Prvoj MAX TV ligi.