MZT se "raspištoljio" i poslao Szolnoki kući s 34 razlike

Ante Zovko • subota, 01.12.2012.

Sjajnim šutom i obranom, MZT je potpuno razbio Szolnoki u 11. kolu ABA lige, 87:53. Već na poluvremenu domaćini su napravili 26 poena razlike, ali nisu se nimalo opustili u nastavku. Dapače.

S devet trica (uspješnost šuta 40,9 posto) i šutem za dva od 58 posto, MZT nije ostavio nikakve šanse Szolnokiju koji je u Skoplju prodao 16 lopti. Iako su u skoku bili nadmoćniji, Mađari su potpuno zakazali gotovo na svim drugim područjima.

MZT je otvorio najvažniji dio utakmice, njezin početak, kako svi treneri najviše vole - brzo, učinkovito - i stvorio veliku prednost već poslije prvih deset minuta. Mađari su u prvim minutama igrali protiv Todora Gečevskog koji ubacuje prvih osam poena na utakmici (dvije trice), čime je primorao gostujućeg stratega na time-out. Nije pomoglo, Makedonci su nastavili u sličnom ritmu. Razigrali su se i ostali domaći igrači, pa je MZT već u osmoj minuti imao 17:8, a novom serijom trica i šuteva s poludistance, u 13. je bilo 32:11.

Šut Makedonaca bio je sjajan. Pogađali su Gečevski, Stojanovski, Cade, Čekovski... Rezultat svega bio je katastrofalni zaostatak Szolnokija na poluvremenu 47:21. Nisu tu stali domaćini. U 25. minuti postavili su 61:32, u 37. 81:46 i nisu imali nimalo milosti za fenjeraša, koji je konstantno gubio lopte, održavši prednost na više od 30 razlike.

Gečevski je upisao 20 poena, Stojanovski 15 (šest skokova, četiri asistencije), Nikolić 13 (osam skokova), Davis 12. Šehović je bio jedini dvoznamenkasti kod gostiju s 15 poena i šest skokova. Bader je ostao tek na dva dodavši sedam skokova, ali i četiri izgubljene lopte.