Igokea potpuno nadigrala Partizan i odvojila se na vrhu tablice ABA lige

Josip Piršljin • nedjelja, 02.12.2012.

U posljednjem susretu 11. kola regionalne ABA lige odigran je derbi između prve i druge momčadi na tablici. Igokea je na svom parketu ugostila Partizan i upisala uvjerljivu pobjedu od 23 koša razlike. Susret je bio prekinut na 15 minuta zbog nestanka struje u dvorani.

Igokea i Partizan su zaključili 11. kolo ABA lige međusobnim dvobojem koji je slovio za derbi s obzirom na pozicije klubova. Pred otprilike pet tisuća gledatelja u Laktašima slavila je domaća momčad, i to prilično uvjerljivo. Igokea je igrala vrlo dobro, a presudna je bila druga četvrtina u kojoj se značajnije odvojila od Partizana.

Na početku utakmice stanje na parketu je bilo ravnopravno, rezultat je bio izjednačen, no Igokea se krajem dionice počela polako odvajati. Došla je na pet koševa prednosti (15:10), na prva četvrtina završena je rezultatom 18:14 u korist domaćih.

Potom je uslijedila druga četvrtina u kojoj su igrači iz Aleksandrovca stekli značajnu prednost, prvi puta dvoznamenkastu. Imali su u jednom trenutku plus 13, a na poluvrijeme su igrači Duška Vujoševića otišli sa zaostatkom od 12 koševa (33:21).

Početkom drugog dijela Igokea odlazi na 16 koševa razlike, no tada se igra prekida jer je u dvorani nestalo struje. Odmor nije pomogao igračima iz Beograda jer su košarkaši Dragana Bajića zaigrali još bolje. Najveća prednost bila im je 51:26, a utakmica je završena rezultatom 73:50.

U redovima pobjednika istaknuo se Marko Brkić sa 17 poena, a četiri manje ubacio je Branko Jorović. Kod Partizana je najraspoloženiji bio Dejan Musli s deset ubačenih koševa. U sljedećem kolu crno-bijeli dočekuju MZT, a Igokea ide u goste Krki.

• Obrisan korisnik03.12.2012. u 11:47
    ali jedan nas ce i osvojiti tu ligu pazite sto vam kazem..a za Igokeu se ne brinem..njima je vec Siroki nabio dosta kompleksa
  • Obrisan korisnik03.12.2012. u 11:04
    uuuu, koji masakr! igokea ne posustaje....stvarno fascinantno....još će završiti na F4 ABA lige! to će biti veće iznenađenje, nego zadrova pobjeda u finalu, 2003. protiv maccabia!
  • bibby03.12.2012. u 08:31