1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 07.12.2012, 18:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 3.000
Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Krmar (Zagreb), Menđušić (Vinkovci)
Hajduk
Hajduk
Antonio Milić 33'
1:0(1:0) Inter-Zaprešić
Inter-Zaprešić

S Poljuda:Bernard Jurišić • petak, 07.12.2012.

Milanski Inter je slavio na Poljudu, zaprešićki ove sezone nije. Iako su četiri godine držali niz neporaženosti u Splitu, Zaprešićani su danas morali potpisati poraz, makar su u drugom poluvremenu bili i više nego ravnopravni Splićanima. Pogodak odluke djelo je Antonija Milića...

Ivan Čeliković
60'
13
Filip Šćrbec
74'

Borimir Perković

Nakon četiri remija u nizu Hajdukovcima je trebala pobjeda protiv zaprešićkog Intera za zadovoljavajući završetak jesenskog dijela prvenstva. S obzirom da već četiri sezone nisu pobijedili Zaprešićane na Poljudu, bilo je jasno da ih ne čeka nimalo lagan posao.

Pokušali su Splićani pritisnuti od prve minute, no osim sporadičnih pokušaja Andrijaševića i Vukovića nisu se opasnije približili vrataru gostiju.

Do 33. minute Zaprešićani su držali nulu, a onda je Antonio Milić jedan "otpadak" s 20 metara poslao u mrežu. Putem je loptu okrznuo Milardović i pomogao Hajdukovom veznjaku da prevari Santinija. Hajduk je tako na poluvrijeme ipak odnio minimalnu prednost.

Kiša je u drugom dijelu otežavala teren, a prve velike prijetnje pred oba vratara dogodile su se u manje od 60 sekunda razmaka. Najprije je Santini ušao u udarac Bencunu na pet metara, a potom je Oršić prebacio istrčalog Blaževića, ali je Maloča uspio stići loptu dok je putovala prema praznoj mreži.

Inter je do kraja više imao loptu u svojim nogama, bio je ravnopravan, ponekad i bolji Splićanima, no do 88. minute kad su Blažević i Jozinović spašavali Hajdukova vrata u istoj minuti Inter ipak nije pronalazio put prema Hajdukovim vratima. Dvaput su Zaprešićani ugurali loptu u Hajdukovu mrežu, no oba je puta suđeno zaleđe iako je drugo djelovalo prilično sumnjivo.

Točku na i Hajdukove pobjede mogao je staviti Bencun u prvoj minuti sučeve nadoknade, no njegov izlazak oči u oči sa Santinijem nije dobro završio po domaćine.

Hajduk je tako pobjedom završio jesenski dio prvenstva, a još mu ove godine preostaje uzvratni susret četvrtfinala kupa protiv Zeline u srijedu.

• Tizzou07.12.2012. u 22:40
    Malo je i sreca zaobisla inter pri primljenom golu, ali ga je hajduk zasluzio u prvom poluvremenu. Sto se ponistenog gola tice tu cu morat cekat Suprahu, ali mi se cinilo kao da ipak jest zaledje bilo.
    Tizzou
  • Obrisan korisnik07.12.2012. u 21:51
    Jeben teren, malo sreće malo ovog onog i Hajduk izuvkao 3 boda iako bi bod svakom bio realan ishod, ali ne pobjeđuje momčad koja je bolja nego koja više zabi
  • Obrisan korisnik07.12.2012. u 21:19
    još dobiti zelinu i polusezona je ok
  • Obrisan korisnik07.12.2012. u 20:56
    Što se tiče Miše, tu ne vrijedi ona "izgled vara".Hajduk prvo poluvrijeme potpuno zaslužio vodstvo, i to najmanje od jednog gola razlike (statistika prvog poluvremena: 8 šuteva Hajduk, 7 u okvir - 0 šuteva Inter, 0 u okvir).Opet također dobro kreću u drugo poluvrijeme sve tamo do prilike Bencuna... [više na forumu]