Splićani se 39 minuta držali u Kragujevcu, Radnički u završnici ipak stigao do pobjede

Bernard Jurišić • subota, 08.12.2012.

39 minuta Splićani su se dobro držali u Kragujevcu, no završna minuta ipak je pripala domaćinima. Bez Vujčića, Marinellija i Markulina Žuti su dugo držali nadu u prvu gostujuću pobjedu ove sezone, no u Split se ipak vraćaju praznih ruku...

Splićani su u Kragujevac otišli bez trojice, a malo je nedostajalo da se kući vrate s prvom gostujućoj pobjedom. Minutu i pol prije kraja semafor je pokazivao 64:63, ali nakon toga su trica Whitea i napadački skok Amaninga koji je Ćapinu omogućio slobodna bacanja utakmicu ipak odveli na stranu Radničkog.

Žuti su u Srbiji od prvih minuta izgledali jako dobro, posebno u obrani. U petoj minuti utakmice rezultat je bio samo 3:3, a na krilima Vukušića Žuti su prvu četvrtinu riješili u svoju korist (13:14).

I u drugoj četvrtini Splićani su kvalitetno odgovarali na sve pokušaje Radničkog da se odvoji. Mimica sa sedam poena u nizu zatvara seriju Splita od 9:0 za prednost 21:26 u 15. minuti. Na poluvremenu su Splićani još za poen povećali prednost s kraja prve četvrtine - na odmor se otišlo s 32:24.

Još pet minuta Žuti su se dobro držali, sredinom treće četvrtine imali su prednost 40:42. Tada je, međutim, stigla prva napadačka "crna rupa", a Splićani do kraja četvrtine više nisu zabili. Radnički je serijom od 10:0 u posljednju četvrtinu unio prednost 50:42.

Kad su Kragujevčani otišli na dvoznamenkastu prednost (najviše 58:45 u 34. minuti), činilo se da je pobjednik odlučen. No, Splićani se nisu predavali, opet su dignuli agresivnost u obrani, zatvorili reket iz kojeg su ih domaći igrači najčešće probijali i najprije smanjili na 61:56, a zatim preko Vukušića iz slobodnih bacanja došli na samo 64:63. Uslijedio je već opisani završetak u kojem su domaćini ipak sačuvali pobjedu.

Američki tandem White - Amaning odradio je ključne stvari za Radnički u završnoj minuti, ali i u preostalih 39. White je zabio 22 poena uz sedam skokova, Amaning 16, uz četiri napadačka skoka. Kod Splićana je najefikasniji bio Vedran Vukušić sa 17 poena, Mimica je ubacio 16, Sobin 12, uz 11 skokova.

• Obrisan korisnik08.12.2012. u 23:18
    velika je šansa propuštena. šteta. sada napunit baterije i na punim gripama uživat u dalmatinskom derbiju.