Igokea ne posustaje, Budućnost zaustavila nalet Crvene zvezde

Ante Zovko • subota, 08.12.2012.

Pobijedivši uvjerljivo Krku u Novom Mestu, Igokea je stavila dodatan pritisak na konkurente za prvu poziciju u ABA ligi u 12. kolu. Budućnost je prekinula veliki pobjednički niz Crvene zvezde.

Igokea je bila rezerzvirana u prvom poluvremenu, a onda eksplodirala i upisala uvjerljivu pobjedu. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvima u prvoj četvrtini, da bi Krka u drugoj serijom 11:4 otišla u prvo uvjerljivije vodstvo (31:23). Brkić i Adamović "ohladili" su domaćine, a onda je u festivalu slobodnih bacanja postavljen rezultat poluvremena - 37:34 za Krku.

Edwards izjednačuje u 25. minuti i više nije bilo povratka za domaće. Držali su se do isteka 30. minute (51:57), ali je Igokea pritisnula u obranu i dokrajčila Krku. S 9:3 Igokea bježi na 63:51 u 33. minuti, Pajić i Vladović smanjuju, ali nada je bila kratka. Krka nije mogla pogoditi ništa tri minute, a doprvak BiH pobjegao je na +16 (77:61) minutu prije kraja.

Hrvati su bili u glavnim ulogama u domaćim redovima. Vladović je upisao deset poena, dva skoka i četiri asistencije, Lalić 11 uz četiri skoka. Pajić je dodao šest poena i sedam skokova. Jorović je prevodio Igokeu sa 16 ubačaja i šest asistencija. Hammonds je ubacio 13 (osam skokova), a Dozet i Joksimović po 12.

Sa šutom iz igre 23 posto, Crvena zvezda nije mogla ni očekivati pobjedu u Podgorici. Budućnost je iskoristila činjenicu da su gosti prvu tricu postigli u 34. minuti i odnijeli vrijednu pobjedu s priličnom lakoćom.

Iako je Zvezda povela 8:2, nije to bio dobar znak kako se činilo za izabranike Vlade Vukoičića jer su stali, a Budućnost preokrenula serijom 11:2. Pet minuta druge četvrtine prošlo je s tek dva poena gostujuće momčadi. Budućnost to nije iskoristila. Tek u drugom dijelu drugog perioda napravila je seriju 9:0 i otišla na 32:20, a na poluvrijeme sa 38:26.

Lee je dominirao pod obručima (22 poena), pa je Budućnost napravila ključnu razliku kad je Zvezda za četiri prve minute drugog poluvremena uspjela pogoditi tek dva poena, pobjegla na 50:28. Kad je Zvezda smanjila na 50:35, Budućnost je odgovorila s tri trice (Popović, Ivanović, pa opet Popović). Rakočević ubacuje prvu tricu Zvezde, ali je bilo prekasno (59:43). S 10:2 Zvezda je smanjila na prihvatljiviju razliku, ali poslužilo je to tek za ublažavanje poraza i koš-razlike.

Popović je postigao 14 za Budućnost (4/9 za tricu), Ivanović osam, a Aleksa Popović sedam uz isto toliko skokova. Milošević je imao osam poena i osam asistencija. Rakočević je postigao 18 za Zvezdu, Savović 12 i deset skokova.

• Obrisan korisnik09.12.2012. u 12:53
    da bas je super gradjanima sto imaju igokeu,kad su gladni i nemaju sta da jedu samo se sjete da je igokea 1 i odma ih prodje glad
  • Obrisan korisnik09.12.2012. u 11:56
    Izgleda da su Dodig i Republika srpska dali sve da bi stvorili i da ih reprezentira vbaš košarka i da naprave vrijedan rezultat
  • Obrisan korisnik09.12.2012. u 09:51
    prvo, otkad je RS drzava?! drugo, tebi je super da drzava daje pare za vrhunski profesionalni sport, a s druge strane ekipa ima mizerne place, mirovine... ma nema smisla uopce objasnjavat
  • Obrisan korisnik09.12.2012. u 05:21
    kako je divno kada država stoji iza kluba pa makar ona bila i RS. sprega politike, lokalne zajednice i gospodarstva daje veliki rezultat. TO JE IGOKEA.