Crvena zvezda i MZT preokrenuli na domaćim parketima

Ante Zovko • subota, 15.12.2012.

Radnički nije uspio prenijeti u drugo poluvrijeme svoju dobru partiju protiv Crvene zvezde koja je s priličnom lakoćom na kraju upisala domaću pobjedu. MZT je opet dokazao da će se iz Skoplja bodovi teško odnositi pobijedivši tijesno Krku.

Pola utakmice Crvena zvezda lovila je zaostatak protiv Radničkog, a onda je, predvođena kapetanom Rakočevićem napravila dvoznamenkastu prednost u 27. minuti i nije ju ispustila do kraja.

Ćapin i Terrico vodili su Kragujevčane do prve osjetnije prednosti (10:19), a poslije zakucavanja Terrica u desetoj minuti, bilo je 16:27. Radivojević na kraju prve dionice tricom smanjuje zaostatak Zvezde. Trica Simonovića poravnava rezultat u 16. minuti (33:33), ali Radnički drži vodstvo do poluvremena (42:46).

Sredinom treće četvrtine Zvezda serijom 9:0 vodi 62:52. Radnički se uspijevao držati na jednoznamenkastom zaostatku, a poslije trice Whitea za 70:64, činilo se da bi moglo doći do neizvjesne završnice. Međutim, Savović, Scott i Rakočević vraćaju domaće u sigurne vode, pa se u posljednju minutu ušlo s 83:70.

Rakočević je postigao 20 poena, Savović 14, Scott 13, a Katić deset kod Zvezde. Kod Radničkog, najefikasniji je bio White s 18, Ćapin je dodao 16, a i Varda po deset.

Stojanovski (26) i Gečevski (21) iskombinirali su više od pola realizatorskog učinka MZT-a protiv Krke nanijevši joj drugi poraz u nizu. Lorbek je ubacio 21 poen za Krku, lalić 13, a Vladović pet.

Igralo se koš za koš do sredine druge četvrtine, kada Krka preko Murića i Lorbeka uspijeva povesti 39:31. Ali MZT s 10:0 preokreće na 41:39 na kraju poluvremena. Slovenci poslije toga nisu više vodili. Uspjeli su u nekoliko puta izjednačiti, ali su držali minus na minimumu.

U posljednju minutu ulazi se sa 90:83 za MZT. Lorbek ubacuje tricu. Otašević s linije ubacuje dva poena i stavlja točku na "i".